Digiturk Rezaleti ve İcra Davası Süreci

Digiturk Rezaleti ve İcra Davası Süreci

Öncelikle daha önce 2 yıl kadar kullandığım çok da memnun olmadığım halde para ödeyerek müşterisi olduğum Digiturk ile ilgili bir müşterinin nasıl madur edilebileceği ile ilgili yaşadığım tüm süreci buradan sizlerle paylaşmak istiyorum. Ve daha yazının başında söylemek istiyorum ne olursa olsun Digiturk’ten uzak durun! Gidin bir tane uydu alıcısı alın ve evinizde televizyonu öyle seyredin.

Çok fazla kullanmadığım halde kullandığım Digiturk aboneliğini taşınma sebebiyle iptal ettirme kararı aldım. Buraya kadar herşey sorunsuzdu. Önce defalarca ikna edilmeye çalıştım. Bir sürü kampanyalar, indirimler, hediyeler sunuldu ama kabul etmeyince aboneliğimi zor da olsa iptal ettiler. Sonrasında Digiturk cihazımı teslim alacaklarını bunu hazırlamam gerektiğini, teslim alacakları zaman beni tekrar arayacaklarını söylediler. Ben de hazırladım ve gelmelerini bekledim ama uzun bir süre gelmediler.

Sonra taşındım ve taşındıktan sonra Digiturk beni tekrar özel bir fırsat sunarak üye yapmak istedi. Ben de o an neden hala bilmiyorum bunu kabul ederek tekrar abone oldum -ve bu hayatımın hatasıydı- cihazı televizyona takmamı, direkt çalışacağını söylediler. Taktım ve çalıştı gerçekten. Bazı kanallar açıktı ancak para ödeyerek aldığım lig tv kanalı çalışmıyordu ve izlemek istediğim maçı izleyemedim. Defalarca aradım ama sorunu çözemediler. En sonunda kartın yanmış olduğunu servise götürmem gerektiğini söylediler! Şimdi ben evimde rahat rahat otururken beni abone yapıp çalışmadığında evden çıkarak sorunu çözmem için benim koşuşturmamı istediler. Ben de bunu yapacak vaktim olmadığı için aboneliğimi tekrar iptal ettirdim. İşte herşey bundan sonra başladı!

Önce yok abonelik parası, yok iptal parası bir çok fatura yansıyacağını söylediler. Ben de onlara açamadığınız aboneliğin parasını nasıl alabilirsiniz diye bir soru sodum. Resmen biz bunu beceremedik ama parasını alırız moduyla bana yaklaştılar. Daha da sinirlendim. Bir şekilde kaybettikleri abonelerinden nasıl para alırız moduyla bakan bir firma olduklarını çok net gördüm.

Sonrasında cihazı teslim etmek istedim. Aslında gelip kendilerinin teslim aldığı cihazı bir türlü gelip teslim almadılar. İlla benim gidip teslim etmem gerekiyormuş. Önceden biz geleceğiz dediniz ama vs. diyerek bir çok konuşma yaptım. En az 4-5 görüşmeden sonra tamam servis gönderelim dediler. Gönderirken adresim eski evin adresi kayıtlı olduğu için sadece oraya gönderebiliyoruz dediler. Bu da şaka gibiydi! Dedim o zaman sistemden adres değişikliğini yapın bu çok kolay bişey. Tamam dedi ama sonra yapamıyoruz dediler ve yine cihazı almak için gelmediler.

Bir süre sonra beni avukatlık bürosundan arayarak tehditler savurarak, “ödemek zorunda” olduğumu belirterek benden 216TL cihaz parası istediler. Ben de bunu ödemeyeceğimi mağdur olduğumu söyledim ancak “mecbur ödeyeceksiniz” gibi ukalaca bir tavırla avukatlık bürosunun benimle konuşmasına tanık oldum. Sinirlerimi altüst ettiler. Burada önemli olan 216TL değil ama firmaların böyle yollarla haksız kazanç elde etmeleri beni gerçekten deli ediyor.

Digiturk’u yine aradım yine gelmediler gelemeyiz dediler. İlla benim bayiye teslim etmem gerekiyormuş cihazı. Resmen oturduğum yerde Digiturk aboneliğini kabul ederek başıma dert açmıştım. Avukatlık bürosu 1 ay içerisinde beni yaklaşık 4 kez arayarak terbiyesizce konuşmaya devam etti. Ve 15 gün sonra 216TL olan borcum 516TL olmuştu.

digiturk-borc

Müşteri hizmetleri ile bütün olumsuz görüşmelerim sonucunda bana yakın olan bir servise zor da olsa telefonla ulaştım ve gelip cihazı almaları için konuşmaya başladım. Müşteri hizmetleri talep açtığı takdirde gelip alabileceklerini söylediler -yani aslında müşteri hizmetleri servis yönlendirebiliyor- ama bilerek yapmıyor! Neyse ben de zaten talebim olduğunu belirttim. Baktılar adres farklı gelemeyiz dediler. Son olarak peki ücret karşılığı gelip alabilir misiniz diye sordum? Onlar da tabii ki diyerek evimden cihazı ücret karşılığında aldılar. Niyahet aylar süren uğraşımların sonucunda cihazı teslim edebilmiştim.

Şu anda avukatlık bürosu tarafından tarafıma icra davası açıldı ve bugün yine arandım. Gördüğüm kadarıyla davayı Lüleburgaz’dan açmışlar. Bu da sanım olaya müdahale edememem için yapılmış başka bir oyun. Merkezi İstanbul’da olan bir firmanın davasının Lüleburgaz’dan açılmış olması gerçek bambaşka bir şüphe uyandırıyor. Avukatlık bürosuyla gün içinde iki kez konuştum. Cihazı teslim ettiğimi söylememe rağmen mecbur ödeyeceksiniz demeye devam ettiler. Bu zaten bir dava değil direkt evinize haciz gelecek dediler. Şimdi oturduğum yerde hiçbir hizmet alamadığım için iptal ettirdiğim Digiturk aboneliği için evime haciz geliyor :) İşte bu da Türkiye’deki ticaret anlayışı. Bir müşteri nasıl madur edilir, madur edildikten sonra nasıl yolunmaya çalışılır, ders niteliğinde bir yaşanmışlık.

digiturk-icra-dosyasi

Aman diyorum siz Digiturk gibi firmalardan uzak durun! Ben hakkımı her şekilde arayacağım ve bu işin peşini bırakmayacağım. Amacım 516TL parayı ödememek değil. Böyle firmalara haksız kazanç sağlamamak.

Gelişmeleri buradan aktarmaya devam edeceğim…

 

Güncelleme: 04.09.2015 – Saat 15:00
BTK ve Şikayetvar.com üzerinden şikayet başvurularında bulundum. Sırada hakem heyetine dilekçe verip başvurmak var.

Güncelleme: 04.09.2015 – Saat 15:30
Paylaşımlarım sonrası, Digiturk sosyal medya ekibi gerekli araştırmaları yaptıktan sonra beni aradı. Süreçle alakalı gerekli bilgileri toplamışlar. Cihazı teslim ettiğimi ve diğer durumları görerek benim borcumu sildiler. Ancak icra davası açıldığı için 55,30TL bir dosya masrafı olduğunu bunu kendilerinin silemediğini söylediler. Özetle şu anda 516,46TL yerine 55,30TL ödemem gerekiyor. Ama hala zararda olan benim! Digiturk’ün açtığı davanın parasını benim ödemem gerekiyormuş.

Güncelleme: 09.09.2015 – Saat 14:30
Sosyal medya ekibinin beni arayıp borcunuz silinmiştir 55,30TL ödemeniz gerekiyor demesine rağmen e-devlet üzerinden kontrol ettiğimde borcum düşmüş evet ama şimdiki borcum 235,30TL olarak görünüyor. Acaba aradaki 180TL fark nedir!?digiturk-borc-dusurme

Güncelleme: 11.09.2015 – Saat 13:00
Digiturk borcunuzu siliyoruz demesine rağmen bugün cep telefonuma DIGIHUKUK adıyla gelen mesajda eğer 16.09.2015 tarihine kadar ödeme yaparsam faizin %50’si alınmayacaktır diye mesaj geldi.
digiturk-hukuk-mesaj

Güncelleme: 11.09.2015 – Saat 15:45
Yine paylaşımlarım sonrası, Digiturk sosyal medya ekibi tarafından tekrar arandım. Kayıtlarda dosya masrafı, avukat ücreti ve faiz göründüğü için tutar böyle görünüyor. Siz onu önemsemeyin 55,30TL dosya masrafını ödediğiniz takdirde biz sizin dosyanızı kaldırtacağız dediler. Ödemesini an itibariyle yaptım. Şimdi davanın düşmesini bekliyorum.
digiturk-dosya-masrafi-odeme

Sonuç: 11.09.2015 – Saat 16:30
Yaptığım ödeme sonrası dava dosyası silindi. Böylece Digiturk ile olan alakam tamamen bitmiş oldu. Hizmet alamadığım için iptal ettirdiğim üyeliğimi; 25TL servis ücreti ve 55,30TL dosya masrafı ile toplamda 80,30TL ödeyerek sonlandırmayı başardım! Tabii ki bu süreçte yine zararlı çıkan ben oldum.
digiturk-borc-kapandi

 

68 Comments

Basak

about 3 sene ago

Çok geçmiş olsun kesinlikle uzak durulması gerekilen bir firma. Bizde ev arkadaşımla Digiturk tarafından aynı şekilde dolandırıldık.

A B B

about 3 sene ago

Aynı sorundan bende müzdaribim ve bende yukarıdaki arkadaşın yol göstermesi ile ilgili yerlere şikayetlerimi yazdım. Aşağıda şikayetimi görebilirsiniz. Öncülük eden arkadaşıma teşekkür ediyorum ve bu gibi sıkıntıları yaşayan kişilerede örnek olmasını istiyorum. Resmi yolla dolandırılmak diye buna deniyor sanırım. 2008 Yılında iptal talebinde bulunduğum ve borç hesaplamaları yapılıp ödemem gereken borcunu ödeyerek iptal ettirdiğim 4..........................8 Tc kimlik numaram ve o dönem kullandığım ...........080101 No lu cep telefonuma kayıtlı Van'ın Edremit ilçesinde kullandığım Digitürk üyeliğime ait Uydu Cihazını müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmelerde iade alamadıklarını Van merkez de bayiilerinin olmadığını ikamet ettiğim yere 120 Kilometre uzaklıktaki bir ilçeye götürmem gerektiğini söyledir. Kendilerine imkanım olmadığını adresimden teslim alabileceklerini yada kargolayabileceğimi söylememe rağmen kabul etmediler. Daha sonraki süreçte Van merkezde açılan bayiilik olduğunu gördüğümde götürüp cihazı yetkili Digitürk bayiisine teslim etmiş bulunmaktayım. Digitürk Tarafından 2016/39316 Dosya numarasıyla olaydan 6 yıl sonra tarafıma İskenderun İcra müdürlüğünden İcra takibi açılarak maaşıma 1075,54 TL 'lik haciz işlemi başlatılmıştır.Hukuk bürosu ile yaptığım görüşmede bana Cihazı 2 yıl gecikmeli iade ettiğim için bu bedeli ödemem gerektiği söylenmiştir. Hukuk şirketi ile yine yaptığım görüşmede Tebligat'ın tarafıma ulaşmadığı sistemlerinde bulunan Adres ve Telefon bilgilerimin doğru olmadığını belirtmeme rağmen bu bedeli ödemem gerektiğini söylemişlerdir. Tarafıma haksız olarak rücu edilen bu icra takibinin durdurulmasını ve mağduriyetimin giderilmesini rica ediyorum.

Gürcan

about 3 sene ago

belki 15 yıl oldu digiturk kullanıyorum. sadece taşındığım için bir sene iptal ettim. beni de aradılar nedenini sordular. gayet rahat bir şekilde iptal ettim. 1 yıl sürmeden tekrar abonesi oldum. bu yaşadıklarını tivibu ve d smartta yaşadım. özellikle tivibu bu konuda rezil firmadır. Firmalar bu şekilde davranırlar biliyorum ama yine de şunu belirtiyim ki digiturk bu konuda daha hasssastır. Diğer platformlarıda kullandım ve mesela tivibu aboneliğim hala mevcut. yeri geliyor onu da izliyorum. Bu arada hocam eğer evinde tek digiturk varsa zaten onu kullanırsın, demişsin ki "Çok fazla kullanmadığım halde kullandığım Digiturk aboneliğini taşınma sebebiyle iptal ettirme kararı aldım." yani digiturk fazla kullanmıyorsan hangi platformu kullanıyorsun. sadece giriş paketi için aldıysan lüks şeyler yapıyorsun demektir. normal uydu anteni al tak kullan, gerçi onunda ayarlanma derdi var. servis falan gelirse o da para ister. hocam öncelikle neden aldığın, ne için kullanacağın önemli platformları. eğer digiturk alıp normal uydu ile tv izliyorsan ve arada bir digiturk kullanıyorsan, bir yerlerde problem olmalı. 15 yıldır üyeyim, şaşıp yanılıp tivibu aldım bir ara d smart taktım sadec 2 ay ücretsiz deneyin dediler ( bir ay dolmadan verdim) d-smartta yeni diye gösterdikleri şeyleri aylar önce digiturk de seyrettim zaten. bu arada müşteri temsilcileri hayatım boyunca muhattap olduğum call centerlar arasında gerçekten en nazik olanı, çözüm üretmeye çalışıyorlar, yapabilecek bir şey yok demiyorlar en azından tehdit eder gibi konuşmazlar. ya da umursamaz tavırlarla falan. yani kötü yönleri vardır mutlaka her firmada olduğu gibi, cebimizi sömürmek için var bütün firmalar. keşke herşeyi bedava yapabilsek ama sistem, düzen izin vermiyor. yani bir maç keyfimiz var onu bile paralı izlemek zorunda kalıyoruz. filmler falan hak getire zaten. ama bu sömürü firmaları içinde digiturk bir nebzede olsa diğerlerine göre daha çözüme yatkın. bir de demişsin ki firma gelip cihazları alacak diye, diğer platformlar da yapmıyor. gelip cihazı almazlar, gelirlerse servis kaydı açar, çatır çatır parasını alır. fahiş fiyatta olsa ödeyeceksin, keşke verdiğimiz para servise gelen garibanın cebine girse zerre umrumda olmaz. Sana cihazları verirken kablolarına kadar alırlar, onu da sen götürürsün teslim edersin. yani biz insan olarak iyi falan değiliz, geçelim o ayakları, sistemde mantık şu" para verirsin hizmet alırsın" bizde ki mantık genelde tüm halkımızda " para veriyorum, iliğine kadar kullanırım, paramızla rezil oluyoruz, ya da ben para veriyorum sözleşmede yazmasada yapmaya mecbursunuz" sistem ve insan arasında hiç fark yok gibi. neyse hocam inşallah mutlusunuzdur şimdi.

halil

about 3 sene ago

En sonunda bunuda yaptılar kullanmadığım için iptal ettirdiğim aboneliğe ait 50 tl lik ödemediğim fatura bana icra avukat vs masraflarıyla 200 küsür olarak bana geri döndü . maaşa haciz koyma yazısı da dayanınca daha fazla direnemedim. böyle firmalarla uğraşma kazanma şansınız yok bu ülkede adalet hak arama yoksa benim gibi misliyle ödersin. işi sağlama almak için uğraşamayın diye ankarada oturan adamı bolu 2.daire icraya veriyorlar. itiraz edemeyince işyerine maaşa haciz koyma yazısı da yolladıkları zaman ödemek zorunda kalıyorsunuz. hizmeti kullan yada kullanma faturayı öde ve hemen iptal ettir yoksa benim gibi yanarsın misliyle ödersin. benden aldıkları her kuruş zehir zıkkım olsun . kesinlikle uzak durun

İsmail

about 3 sene ago

Herkes bu soyguncuları yazsa bimere ne şekilde ürün sattıkları sanmıyorum ama bi yaptırım olabilşr ligtv yi tek almak istesen vermiyorlar illa ulusal kanllarıda para ile satacaklar 45 lira olan bir şampiyon paket sana gelişi 70-80 lira açık açık soygun yapıyorlar ben bimere 1hafta once btk ya 4gğn önce şikayette bulundum bakalım ne cvp gelecek

güngör uludağ

about 3 sene ago

bu digitürk iptal ettik götütdük kutuyu verdik ama bize karşılığında bize bişe vermediler şimdi kutuyu getırmedin diye bizden para istiyorlar resmen bizi dolandırdılar ne yapmamızlazım

alikara

about 3 sene ago

TANIDIĞIM 10 DİGİTÜRK KULLANICISINDAN 8 İ MAĞDUR. UZAK DURUN ... BENİ DE MAĞDUR ETTİLER. KAÇIIIIIIIN

hakan

about 3 sene ago

böyle adi bir firma olmaz

Vahdet

about 3 sene ago

Bende geçen sene tüm borcumu ödeyip üyeliği iptal ettim telefondaki müşteri hizmetlwrine borcum bitti üyeliğim iptal mi diye sordum evet dedi.ama şimdi bana icra kağıdı göndermişler ben Malatya'da oturuyorum icrayı iskederundan açmışlar maksat şikayet olmasın üyelik iptalinden 15 gün sonra 16 tl fatura çıkartılmış ve bana haber verilmemiş şimdi bu fatura avukat ücretliye beraber 206 tl olmuş avukatlık bürosundaki kız ukalaca ödemek zorundasınız demez mi.şimdi bu bi dolandırıcılık değilmi bunları kime şikayet edecez göz göre göre dolandırıyorlar . Bunlar hala nasıl ticaret yapıyor bunlar hala nasıl yayın yapıyor böyle adaletin ne diyim öyle bi dokuyum burada bi bürosunu bulsam ne yapacağımı biliyorum

vahap özyön

about 3 sene ago

arkadaşlar dıgıturk hikayesine bende nail oldum hiç göstermeyen bir platform sürekli sinyal sorunu ayrıca dıgıturk ün sizden aldığı kurulum paralarını fatura etmediği zaman maliye ihbar hattına ihbar edin 5 yıl için geçerli bu ihbar ve ayrıca 1 yıl sonunda vazgeçme hakkınızı elinizden alamazlar tüketici mahkemelerinin bu konuda kararı var.ben dıgıturk avukatını oldugunu sms mesajı ile söyleyen ve icra takibine başlamadan ve icra takibini kesinleştirmeden mesaj atan avukatı hakkında huzuru bozmak ve zorla para istemekten savcılıga suc duyurusunda bulundum eger sizlerde kesinleşmeyen 1 icra takibi icin dıgıturk avukatı oldugunu smsm mesajı ile belirten ve hukuksuzca para isteyen numaradan direk savcılık kanalı ile şikayette bulunun

sarp

about 3 sene ago

valla basını alırlar odemıyorum mahkemeymıs versınler mahkemeye gıtmedım hıc

Nazmi KAYA

about 3 sene ago

2015- 2016 yılında ligtv'ye sezonluk abone oldum(daha önce 3 yıl oboneliğim vardı onları iptal ettirmiştim) sozon bitiminde aboneliğimi sonlandırmak istedim, bana düşük ücretli değişik tekliflerde bulundular kabul etmedim. sonrada senin üyeliğin sezonluk değil yıllık o nedenle aradaki farkı ödeyeceksin dediler, bende daha önceki yıllardada sezonul abonelik yaptırdım bir sorunla karşılaşmadım, istedikleri ücreti ödemeyeceğimi bildirdim, liğtv ile ilgili ekipmanları ilgili teknik servise tesilm edip, teslim tutanağını aldım. aradan onbeş gün geçmeden mail adresime taahüt farkı adı altında 173 tl fatura gönderdiler gönderdiler, bende aynı ortamdan yazarak ligtv'ye ait ekipmanları teslim edip teslim tutanağını aldığımı, verilmeyen bir hizmete üzret olamayacağını bu nedenle ödeme yapmayacağımı bildirdim. AKSİLETİŞİM adında bir yerden digitürk'e olan borcumu ödememi aksi taktirde icra yolu ile alacaklarını bildirir bir kaç msj aldım 2017 ocak ayında icraya vermişler, bulunduğum ilçedeki icra dairesinden bir bildirim geldi yedi gün içinde itiraz edebileceğim bildiriliyordu. 173 tl lik ücret 388 tl olmuş bende süresi içerisinde bulunduğum ilçedeki icra dairesi aracılığı ile istanbuldaki icra dairesine itirazda bulundum. buna ramen dosyada işlemlerim devam etmiş, adıma bulunan araç üzerine temlik konulmuş. 23.02.2017 tarihinde tekrar itiraz ettim, sonucunu bekliyorum. hayırlısı.

Bayram

about 3 sene ago

aynı konudan benim abimde mustarip olmuştur bu tarz dolandırıcılardan uzak durun arkadaşlar gidin 5 10 verin maçı bir kafede izleyin kanallara gelince hiç biri bir işe yaramıyor emin olun artık insanlar dolandırılmasın tek isteğim bu bu tarz şirketler asla helal lokma yemezler ALLAH bu şirket sahibinin belasını versin orda çalışanlar arkadaşlar bırakın insanları dolandırmayı bırakın garibanlarla uğraşmayı bürgün İNŞ başınıza gelir siz helal mi kazanıyorsunuz asla bana göre yalanlar anlatılarak insanların parasını almanız hiçte helal lokma değil haksız kazançtır bu firmada bu işleri yapan bir arkadaşla bu vasıta ile çok samimi olduk ve ordan ayrıldı bana her şeyi anlattı bu kadar insanlar sömürülmez ben abim adına tüm hakkımı çalışanlar olmak üzere herkese HARAM olsun

Kaan

about 3 sene ago

Superonline kampanyam bitmek üzereyken digiturk aramaya başladı. Ben tv izlemiyorum dememe rağmen günde 3-4 defa arandığım oldu. En son savcılığa şikayet edeceğim demek zorunda kaldım. Asla evime sokmam.

EVREN FATİH MUMCU

about 2 sene ago

VETERİNER KLİNİĞİ OLARAK DİĞİTURK E ABONE OLDUK.YAKLAŞIK 3 AY SONRA ANİMAL PLANET İ ÇIKARDILAR.(SANMAYIN SİZ ABONE OLDUĞUNUZDA VAR OLAN KANALLAR DEVAM EDECEK YALANCILAR).BENDE KLİNİĞİM DE BU KANALIN ÇIKMASI DOLAYISI İLE ABONELİĞİMİ İPTAL ETTİM.22 KASIM 2017 DE BANA HERHANGİ BİR BORCU YOKTUR GİDEBİLİRSİNİZ DEDİLER.SONRA 29.01.2018 TARİHİDE KONTROL ETTİĞİMDE BANA 132,82 TL LİK BORÇ ÇIKARMIŞLAR.VE BU BORCUMUN 22.01.2018 TARİHİNDEDE AVUKATA VERMİŞLER.FATURA İÇİN SMS GÖNDERENLER BORÇ İÇİN GÖNDERMEMİŞLER.1011309513 NOLU ABONESİ İDİM.NEREDEN BULAŞTIM BU DOLANDIRICILARA BİLMİYORUM.EVİME DE ABONE OLMAYI DÜŞÜNÜYORDUM.VAZGEÇTİM.SAKIN BULAŞMAYIN. SAY-VET VETERİNERLİK -ESKİŞEHİR

Kemal

about 1 sene ago

Benzer sorunu su an dsmaert ve adı hukuk bürosu olan sözde hukuk bürosu erol hukuk bürosu denilen kiler ile yasıyorum gidin paranızı ödeyin filbox tarzı sistemler kullanın dsmaart digitürk bunların hepsi tefeci aylık fatura ile uğraşmayın. Bunlar tefeci gibi insanlardan ne koparırsam o kardır derinde.

yesim

about 1 sene ago

2010 yılında dijitürkten aldığım 1 aylık deneme paketinden memnun kalmadığım için iade ettim kutuyu .5 ay sonra uydu ücreti olarak 400 tl istendi kendi uydularım kullanılmıştı ve ayrıca kurulum sırasında uyduların birini kırdılar uydu getirmedikleri halde parasını talep ettiler uzun bir telefon konuşmasından sonra hatalarını anlayıp iptal ettielr 2 yıl sonrada kutuyu teslim etmediniz deyip onun parasını istediler bu seferde dekontu bulamayıp ispat edemedim şans eseri geçen yıl dekontu buldum şu anda icra dosyasını gördüm maaşıma el konulması için 2800 tl para istiyorlar hiç almadığım ve kullanmadığım bir şey için bu nasıl bir dolandırıcılık anlamadım kesinlikle uzak durun çevremdeki her tanıdığım şişiye bu durumu anlatacağım ki herkes uzak dursun bu firmadan

kamil

about 1 sene ago

Uzak durun artık şu lanet firmadan, okumuyor musunuz şikayetvar.com da çarşaf dolusuyla yaklaşık 5000 küsur şikayet var ki birisi kendimim. BTK'nın çok ağır ceza yağdırması gerekli bu lanet olasıca firmaya ve kurdukları dolandırıcılık üzerine iptal işlemlerine. Kör umdunu değil buldunu misali halkın kazıklanmasına göz yuman devlet de suçludur.

Older Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked