Digiturk Rezaleti ve İcra Davası Süreci

Digiturk Rezaleti ve İcra Davası Süreci

Öncelikle daha önce 2 yıl kadar kullandığım çok da memnun olmadığım halde para ödeyerek müşterisi olduğum Digiturk ile ilgili bir müşterinin nasıl madur edilebileceği ile ilgili yaşadığım tüm süreci buradan sizlerle paylaşmak istiyorum. Ve daha yazının başında söylemek istiyorum ne olursa olsun Digiturk’ten uzak durun! Gidin bir tane uydu alıcısı alın ve evinizde televizyonu öyle seyredin.

Çok fazla kullanmadığım halde kullandığım Digiturk aboneliğini taşınma sebebiyle iptal ettirme kararı aldım. Buraya kadar herşey sorunsuzdu. Önce defalarca ikna edilmeye çalıştım. Bir sürü kampanyalar, indirimler, hediyeler sunuldu ama kabul etmeyince aboneliğimi zor da olsa iptal ettiler. Sonrasında Digiturk cihazımı teslim alacaklarını bunu hazırlamam gerektiğini, teslim alacakları zaman beni tekrar arayacaklarını söylediler. Ben de hazırladım ve gelmelerini bekledim ama uzun bir süre gelmediler.

Sonra taşındım ve taşındıktan sonra Digiturk beni tekrar özel bir fırsat sunarak üye yapmak istedi. Ben de o an neden hala bilmiyorum bunu kabul ederek tekrar abone oldum -ve bu hayatımın hatasıydı- cihazı televizyona takmamı, direkt çalışacağını söylediler. Taktım ve çalıştı gerçekten. Bazı kanallar açıktı ancak para ödeyerek aldığım lig tv kanalı çalışmıyordu ve izlemek istediğim maçı izleyemedim. Defalarca aradım ama sorunu çözemediler. En sonunda kartın yanmış olduğunu servise götürmem gerektiğini söylediler! Şimdi ben evimde rahat rahat otururken beni abone yapıp çalışmadığında evden çıkarak sorunu çözmem için benim koşuşturmamı istediler. Ben de bunu yapacak vaktim olmadığı için aboneliğimi tekrar iptal ettirdim. İşte herşey bundan sonra başladı!

Önce yok abonelik parası, yok iptal parası bir çok fatura yansıyacağını söylediler. Ben de onlara açamadığınız aboneliğin parasını nasıl alabilirsiniz diye bir soru sodum. Resmen biz bunu beceremedik ama parasını alırız moduyla bana yaklaştılar. Daha da sinirlendim. Bir şekilde kaybettikleri abonelerinden nasıl para alırız moduyla bakan bir firma olduklarını çok net gördüm.

Sonrasında cihazı teslim etmek istedim. Aslında gelip kendilerinin teslim aldığı cihazı bir türlü gelip teslim almadılar. İlla benim gidip teslim etmem gerekiyormuş. Önceden biz geleceğiz dediniz ama vs. diyerek bir çok konuşma yaptım. En az 4-5 görüşmeden sonra tamam servis gönderelim dediler. Gönderirken adresim eski evin adresi kayıtlı olduğu için sadece oraya gönderebiliyoruz dediler. Bu da şaka gibiydi! Dedim o zaman sistemden adres değişikliğini yapın bu çok kolay bişey. Tamam dedi ama sonra yapamıyoruz dediler ve yine cihazı almak için gelmediler.

Bir süre sonra beni avukatlık bürosundan arayarak tehditler savurarak, “ödemek zorunda” olduğumu belirterek benden 216TL cihaz parası istediler. Ben de bunu ödemeyeceğimi mağdur olduğumu söyledim ancak “mecbur ödeyeceksiniz” gibi ukalaca bir tavırla avukatlık bürosunun benimle konuşmasına tanık oldum. Sinirlerimi altüst ettiler. Burada önemli olan 216TL değil ama firmaların böyle yollarla haksız kazanç elde etmeleri beni gerçekten deli ediyor.

Digiturk’u yine aradım yine gelmediler gelemeyiz dediler. İlla benim bayiye teslim etmem gerekiyormuş cihazı. Resmen oturduğum yerde Digiturk aboneliğini kabul ederek başıma dert açmıştım. Avukatlık bürosu 1 ay içerisinde beni yaklaşık 4 kez arayarak terbiyesizce konuşmaya devam etti. Ve 15 gün sonra 216TL olan borcum 516TL olmuştu.

digiturk-borc

Müşteri hizmetleri ile bütün olumsuz görüşmelerim sonucunda bana yakın olan bir servise zor da olsa telefonla ulaştım ve gelip cihazı almaları için konuşmaya başladım. Müşteri hizmetleri talep açtığı takdirde gelip alabileceklerini söylediler -yani aslında müşteri hizmetleri servis yönlendirebiliyor- ama bilerek yapmıyor! Neyse ben de zaten talebim olduğunu belirttim. Baktılar adres farklı gelemeyiz dediler. Son olarak peki ücret karşılığı gelip alabilir misiniz diye sordum? Onlar da tabii ki diyerek evimden cihazı ücret karşılığında aldılar. Niyahet aylar süren uğraşımların sonucunda cihazı teslim edebilmiştim.

Şu anda avukatlık bürosu tarafından tarafıma icra davası açıldı ve bugün yine arandım. Gördüğüm kadarıyla davayı Lüleburgaz’dan açmışlar. Bu da sanım olaya müdahale edememem için yapılmış başka bir oyun. Merkezi İstanbul’da olan bir firmanın davasının Lüleburgaz’dan açılmış olması gerçek bambaşka bir şüphe uyandırıyor. Avukatlık bürosuyla gün içinde iki kez konuştum. Cihazı teslim ettiğimi söylememe rağmen mecbur ödeyeceksiniz demeye devam ettiler. Bu zaten bir dava değil direkt evinize haciz gelecek dediler. Şimdi oturduğum yerde hiçbir hizmet alamadığım için iptal ettirdiğim Digiturk aboneliği için evime haciz geliyor :) İşte bu da Türkiye’deki ticaret anlayışı. Bir müşteri nasıl madur edilir, madur edildikten sonra nasıl yolunmaya çalışılır, ders niteliğinde bir yaşanmışlık.

digiturk-icra-dosyasi

Aman diyorum siz Digiturk gibi firmalardan uzak durun! Ben hakkımı her şekilde arayacağım ve bu işin peşini bırakmayacağım. Amacım 516TL parayı ödememek değil. Böyle firmalara haksız kazanç sağlamamak.

Gelişmeleri buradan aktarmaya devam edeceğim…

 

Güncelleme: 04.09.2015 – Saat 15:00
BTK ve Şikayetvar.com üzerinden şikayet başvurularında bulundum. Sırada hakem heyetine dilekçe verip başvurmak var.

Güncelleme: 04.09.2015 – Saat 15:30
Paylaşımlarım sonrası, Digiturk sosyal medya ekibi gerekli araştırmaları yaptıktan sonra beni aradı. Süreçle alakalı gerekli bilgileri toplamışlar. Cihazı teslim ettiğimi ve diğer durumları görerek benim borcumu sildiler. Ancak icra davası açıldığı için 55,30TL bir dosya masrafı olduğunu bunu kendilerinin silemediğini söylediler. Özetle şu anda 516,46TL yerine 55,30TL ödemem gerekiyor. Ama hala zararda olan benim! Digiturk’ün açtığı davanın parasını benim ödemem gerekiyormuş.

Güncelleme: 09.09.2015 – Saat 14:30
Sosyal medya ekibinin beni arayıp borcunuz silinmiştir 55,30TL ödemeniz gerekiyor demesine rağmen e-devlet üzerinden kontrol ettiğimde borcum düşmüş evet ama şimdiki borcum 235,30TL olarak görünüyor. Acaba aradaki 180TL fark nedir!?digiturk-borc-dusurme

Güncelleme: 11.09.2015 – Saat 13:00
Digiturk borcunuzu siliyoruz demesine rağmen bugün cep telefonuma DIGIHUKUK adıyla gelen mesajda eğer 16.09.2015 tarihine kadar ödeme yaparsam faizin %50’si alınmayacaktır diye mesaj geldi.
digiturk-hukuk-mesaj

Güncelleme: 11.09.2015 – Saat 15:45
Yine paylaşımlarım sonrası, Digiturk sosyal medya ekibi tarafından tekrar arandım. Kayıtlarda dosya masrafı, avukat ücreti ve faiz göründüğü için tutar böyle görünüyor. Siz onu önemsemeyin 55,30TL dosya masrafını ödediğiniz takdirde biz sizin dosyanızı kaldırtacağız dediler. Ödemesini an itibariyle yaptım. Şimdi davanın düşmesini bekliyorum.
digiturk-dosya-masrafi-odeme

Sonuç: 11.09.2015 – Saat 16:30
Yaptığım ödeme sonrası dava dosyası silindi. Böylece Digiturk ile olan alakam tamamen bitmiş oldu. Hizmet alamadığım için iptal ettirdiğim üyeliğimi; 25TL servis ücreti ve 55,30TL dosya masrafı ile toplamda 80,30TL ödeyerek sonlandırmayı başardım! Tabii ki bu süreçte yine zararlı çıkan ben oldum.
digiturk-borc-kapandi

 

68 Comments

herkül

about 7 sene ago

Hakan bey geçmiş olsun. Bu firmalar zaten çakalın önde gidenidir, keşke ikinci defa kabul etmeseydiniz. Ama anlamadığım neden gidip cihazı teslim edip şu işten kurtulayım demediniz? Yani hiç mi vaktiniz yok?

Tayfun Erbilen

about 7 sene ago

Geçmiş olsun daha geçen ofise Digiturk başlattık şu yazıdan sonra iptal mi ettirsem napsam sırf lig tv için almıştık :) gelişmeleri bende takip edeceğim umarım davayı kazanırsın.

ali destir

about 7 sene ago

Bunlarin şerefsiz oldugunu herkes biliyor. Evime asla dijiturk alman. Önce insan olsunlar. Bu kafayla bir gün gelecek o şirketi kapatmak zorunda kalacaklar, müşteri bulamafiklarindan

Sercan

about 7 sene ago

Hocam borç itirazın da bulunmadınız mi çok geçmiş olsun

Servet Uğur

about 7 sene ago

Beyfendi öncelikle çok geçmiş olsun.... hikayenizi baştan sona okudum...''Keşke'' dediğim bir kaç nokta var onları izniniz olacağını düşünerek paylaşmak istiyorum: 1.İkinci defa o aboneliği açtırmamak gerekiyordu ki zaten bu konuda pişmanlığınızı ifade etmişsiniz... (D-smart ta beni ara sıra arar HD cihaz verelim ve bütün kanalları açalım diye....Cevabım nettir....Karakutuya ayıracağım vakti eşim,çocuklarım ve kitaplarıma ayırmayı tercih ederim diyorum....Müşteri temsilcisi ısrar etmeden kapatmak zorunda kalıyor :) ) 2.O cihazı teslim etmeniz çok yanlış olmuş.Avukat aradıktan sonra o cihazı teslim etmeyip dava esnasında bilirkişi talep etmeliydiniz.Bu şekilde cihazın çalışmadığı anlaşılmış olacak siz de bu sıkıntıdan kurtulacaktınız... Bir de bu yorumu okuyacak vatandaşlarımıza bir kaç kelime etmek istiyorum.... Futbol fanatiği, moda fanatiği, alışveriş fanatiği vs olmak hoş gibi dursa da Digiturk ve benzeri şirketler için sizi suistimal edecekleri birer zaaftır... Sizi zayıf noktalarınızdan yakalamalarına asla izin vermeyin.... saygılarımla....

Selçuk İtmiş

about 7 sene ago

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Sizin de yaşadığınız olaya benzer olaylar bende yaşıyorum lanet olası digiturk firması ile. Taahhüt süremin bitmesiyle birlikte bende anında iptal edeceğim aboneliğimi. Bende şöyle bir olayı yaklaşık 4 - 5 defa yaşadım; digiturk cihazım kendi kendine bozuluyor servisi çağırıyorum ve her seferinde servis ücreti ödüyorum sanki suçlu benmişim gibi. En son geldiklerinde cihazı değiştirdiler ve servis ücreti istediler param yok dedim, cihazı sökmemiz lazım dediler sökemezsiniz dedim çünkü cihazın kendiliğinden bozulduğunu söylemişlerdi. Polis çağırırız diye tehdit ettiler buyurun çağırabilirsiniz dedim. Genel merkezi aradılar tamam sizden bu seferlik para almıyoruz gibi alaycı bir cümleyle çekip gittiler. Benim rahatsız olduğum konu; teknik servisin benim müdahalem dışında bozulan bir cihazın değişimi için bende para istemesi. Lütfen uzak durun. Lig tv için Digiturk kullanacaksanız size tavsiyem digiturk play kullanmanız. Hem daha ucuz hem daha sorunsuz. Biz 3 arkadaş ortaklaşa bir üyelik aldık ve aylık 15 er lira vererek maçları hdmi yardımıyla tv de mis gibi izliyoruz.

Ali Duman

about 7 sene ago

Digitürk alacaktım. Bundan sonra almam herhalde.. Bide belgesel kanalları için başka servisler var mı?

Sub Zero

about 7 sene ago

Allah düşmanımın bile başına ne DigiTürk ne de DT benzeri kurum ve oluşumları getirmesin. Ben de benzeri bir durumu yaşadım bu firma ile. Benim borcum 1200 liralara kadar çıktı. 2500 lira kadar avukatlık masrafı ile davayı sonunda kazandım. Yaptığım tek şey bütün telefon konuşmalarımı kayıt altına almak oldu. Çünkü işlerine geldiğinde tüm telefon kayıtlarını mahkemeye delil olarak sunabilmelerine karşın haksız durumda olduklarında nedense kayıtları bir türlü bulamıyorlar. En son karşı tarafın avukatı 250 lira masrafımızı verin, davadan çekilelim dediklerinde seslerini duydum, daha sonra ne bir arayan oldu ne de soran... :) Bol şans, lütfen elinizden geleni ardınıza koymayın. Zira Türkiye 'de hukuk işlemiyor, hukuksuzluk işliyor... Kolay gelsin, iyi çalışmalar...

Özdmr

about 7 sene ago

Ben de digitürk mağdurlarındanım. Yazlığa kurdurdum daha sonra kullanmadığım için iptal ettirmek istedim. 1 yıllık sözleşme yaptıklarını iptal edersem ekstra ücretler ödemem gerektiğini söylediler. 1 seneyi doldurduktan sonra tekrar iptal ettirmek için başvurdum bana msj gönderdiklerini ve msja cevap vermediğim için tekrar 1 yıllık sözleşme yaptıklarını ve iptal edeceğim taktirde ekstara ücret ödemem gerektiğini bildirdiker. Tüketici haklarına şikayet edeceğimi bildirerek 3-4 ay uğraşın sonunda iptal ettim hiçbir ücret ödemedim ama birçok zorluk çıkardılar. Resmen yankesiciler sakın bulaşmayın

mehmet

about 7 sene ago

arkadaslar aynı sorunu bende ttnette yasamıstım.bunlar nekı ben neler yasadım neler.tuketıcı hakları heppsı fasa fıso.en sonunda kahrolsunkı ben o parayı essek gıbı odedım.haram zehır zukkum olsun...

Nilüfer Demirel

about 7 sene ago

Aynı şekilde!!! digiturk aldığım güne lanet olsun!!! Evime bağladıkları günden beri yayın sürekli sorunlu durumda fişten çıkarıp takmadan çalışmıyor her taktığımda güncelleme yapıyor taktıkları günden beri böyleydi digiturk ü aradığımda ilk ay ücretsiz servis gönderdiler sonrasında problem devam etti servis göndereceklerini ancak ücretli olduğunu söylediler ben de bu sorunun kullanıcı hatasından kaynaklı olmadığını ilk günden beri devam ettiğini belirttiğimde üzgünüz 25 tl servis ücretini ödemek zorundasınız cevabıyla karşılaştım. Sürekli aramama rağmen aynı cevabı aldım direk en yakın teknik servise götürdüğümde cihaza lütfen bakıp bir problem olmadığını söylediler. Onlarda eve servis çağırmamı!!?? önerdiler bağırarak çıktım servisten. O günden beri fişten çıkarıp geri takıp kullanıyorum ve taahhütümün bitmesini bekliyorum kesinlikle iptal ettireceğim. Digiturk ü asla tavsiye etmiyorum!

Hakan Çamoğlu

about 7 sene ago

Süreçle ilgili gelişmeleri yazıya eklemeye devam ediyorum. Digiturk sosyal medya ekibi tarafından arandıktan sonra oluşan son durumu yazının sonuna ekledim.

Serkan İnce

about 7 sene ago

Digiturk play için deneme kodu yollayacaklardı.3 haftada yollayamadılar gelen kod ile sözde lig tv açılıyordu fakat onu kapatıp açmak isteyince para istiyorlar.Yani deneme aşamasında bile çuvallıyorlar.

İsmail

about 7 sene ago

Digitürkle ilgili benzer bi sorun bende yaşadım taahhütüm bitince aboneliğimi iptal ettirdim abonelik iptalinden 6 ay sonra ödediğim halde son faturamı ödenmediğim gerekçesiyle hiçbir uyarı mesajı göndermeden hakkımda konya icra dairesinden icra takibi başlatmışlar bende konya ya gidip gelsem daha fazla masrafa neden olacağı için mecbur borcu ödemek zorunda kaldım mümkünse hiç digitürke bulaşmayın haftada bir gün bi zevkimiz vardı ne yazıkki ülkemizdeki olmayan hukuk anlayışı bize biraz pahalıya patladı

ufuk köseoğlu

about 7 sene ago

sakın arkadaşlar aynı sorun bendede devam etmekte ve onlar ne derlerse desinler almadıgım hızmetın bedelını kesınlıkle odemem böyle haksız kazanc boyle serefsızlık bı bızım ulkemızde olur zaten neyse herkeze gecmıs olsun dıgıtrk denılen lanete bulasmayın.

ercan

about 7 sene ago

Merhaba ben tarafsiz bi yazici olarak cevap veriyorum siz itirqz ederseniz. Ve itiraziniz olumlu olursa bi sikinti olmaz davanin lulepurgaz olmasi ise sistemlerde sizin eski adresiniz olmasi ve buda itirazda belirtirseniz icra dairesi burayi tasir. Itirazi iptali davasi acacaklari sanmam cunku bu tur olaylar hep olur ama sizin bu olayi cozemeniz ilimli yaklasim gostermediginizden olabilir. Olan olmus ama uzulmeyin bilgili tuketici olalim ki bu durumlara dusmeyelim.

Murat Aktaş

about 7 sene ago

bende sizin gibi digiturk madurlarındanım ve bunun gibi birçok firma mağduru sadece digiturkle bitmiyor internetinden tutunda cep teklefonu hattınakadar bu gibi paylaşuımlar yaparak ve yapanlara destek vererek bunlarla savasmak lazım sizin bu yazınızı elimden geldiği kadar yaymaya çalışacağım ya ne olurki dememek lazım ben normal yasantımdada elimden geldiği kadar insanları bilgilendirmeye çalışıyorum..

Yol Tarifi

about 7 sene ago

Ben de açtırmayı düşünüyordum bu yazıdan sonra asla.

Rüstem AKPINAR

about 7 sene ago

Bende su anda djturk kullaniciyim ama aldigima alacagima bin pisman oldum bulundugum bolgede normel uydu zor cekiyordu o yuzden actirmak zorunda kaldim bu bas belasini su anda normel kanallarim haricinde hic biri cekmiyor ve taahutum bitmesine az bi sure kaldi insallah bu sizin basiniza gelenler bizlerin basina gelmez cunku hemen kapatcam bu belayi saygilar kolay gelsin

Beytullah TURGUT

about 7 sene ago

azlında Eğer Sen açtıktan Sonra İcrayı Geri Çektilerse Gerçekte Olan Senin Konuda Haklı Olmadan Böyle Büyük Şirketler Haklı olmasalarda Paralarını ALmak İsterler Ama KArşı Tarafın Kendini Haklı Bildiği İçin Dava AÇtığında Sizi Arayıp borcunuzu Sildik Davanızı Geri ÇEkin(Rüşvet Teklifederler D-smartta Yaşamıştım Aynı olayı) Şukadarda Hizmetimizdan Yararlanın Derler :) DigiTurk Kullanan Biriyim Ama Sadece Ligtv İçin Kullanıyorum Hizmetleri 0

sabri

about 7 sene ago

Selamlar bende aynı şekilde mağdur um benim evime kurdular 2 gün sonra arayip iptal ettirdim 7 gün içerisinde çayma hakkım olduğu için ama hiç kimse yardimci olmadı cihazı alacaklarını söylediler ama tam 1 yıl oldu ne gelip aldılar ne de geri döndüler sonra da avukata verip beni 868 tl para istediler şerefsiz in önde gideni bunlar hepsinin a.q

onur

about 7 sene ago

öncelikle geçmiş olsun siz sorunu bayiyle yaşamışsınız digitürkle değil bayi cihazı almaya gelirse servis ücreti alır aksi taktirde elden teslim edebilirsiniz üyelik boyunca cihaz ve kart garantilidir bozulması durumunda hiçbir ücret talep edilmeden değiştirilir MT görüşmesinde itiraz kaydı açsaydınız bayi kanalına da inceleme yönlendirir maduriyetiniz giderilirdi siz suçlusunuz demiyorum yanlış anlamayın ama bayiiler eskiden çok çakallık yapıyordu hala yapanları var MT yada yeni başlayan Yüz yüze müşter ilişkileri uzmanları bu konuda seve seve size yardımcı olacaklardır iş avukata gittiği için bu noktadan dönüş olur mu bilmiyorum ama şansınızı deneyin derim. tekrar geçmiş olsun

Ramazan Levent

about 7 sene ago

öncelikle geçmiş olsun. Benim de digitürk ile sorunum oldu. 11 senelik üyelikten sonra iptal ettirdim. iptal ettirmekle iş bitmiyor. üyeliğimin son ayında bana söyledikleri dilekçe ile başvuru yapmam gerektiği ve aboneliğimin iptalini istediğimi belirttim. dilekçemi aldıktan sonra cihazları ne zaman teslim edeceğime dair bilgilendireceklerini söylediler. Buraya kadar herşey normal neyse sonunda cep telefonuma mesaj yolu ile cihazı ve kartı teslim etmem gerektiği tarafıma iletildi. Cihazları teslim ettim ve tutanağımı aldım. Fakat 3 ay sonra cep telefonuma gelen mesaj ile şok oldum. cihazları teslim etmediğimden yasal takibe düştüğüm ve icralık olduğumu öğrendim. Müşteri hizmetlerini arayarak cihazı teslim ettiğimi ve elimde olan tutanağın tarih ve sayısını belirttiğimde neymiş efendim cihazı geç teslim etmişim ,bundan dolayı 49,99 Tl. borçlu olduğum bunu ödemediğimden dolayı icralık olmuşum. Be gafiller 11 sene boyunca sağmal inek gibi beni sağdığınız yetmiyormuş gibi bir ay daha sağın dedim ve 49,99 tl 'yi kuzu kuzu ödedim. Bakalım şimdi birde geçikme faizi çıkacakmış olsun onu da öderim ve bir daha da diğitürkün adını ağzıma almam. Bunların hepsi aynı cep telefon şirketleri, tt net daha aklıma gelmeyen ne kadar şirket varsa. Burada çözümü üretmeyen devlet vatandaşının soyulmasına göz yumuyor.

Borgahan

about 7 sene ago

Adı geçen şirketle sorunu bende yaşadım. Üyeliğimi iptal ettirdim ve cihazı teslim ettim. Hiçbirşey yoktu ortalıkta taki 2 yıl sonra digitürk avukatları arayıp 2 yıldır kullanıp faturalamarı ödemediğimi söyleyene kadar. cihazı 2 yıl önce teslim ettiğimi söyledim ama nafile. mahkemelik olduk en sonunda onlar kazandı ve sağlam bir para aldılar. ASLA KULLANMAYIN

muzaffer

about 7 sene ago

Yazıklar olsun

BARIŞ

about 7 sene ago

geçmiş olsun umarım bir daha böyle bir durumla karşılaşmazsınız. bende bir digitürk mağduruyum diğitürkü aldıgım ilk ay tüm kanalları ücretsizdi diğitürk nedir ne değildir hangi kanallar var derken baktım ücretsiz kısmı geçmiş kullnamakta oldugum paket kalmış bildiginiz ulusal kanallar yani herhangi bi uydu cihazı alsanız aynı kanalları ücretsiz seyredersiniz neyse paketi değiştirelim aldık madem kullanalım dedik tabi fiyatı arttı iki üç kanal fark etti sonra yine paketi değitirdim fiyatı yine arttı böyle böyle derken enson paket fiyatı 80-90 tl arasına kadar çıktı (yıl 2011) ama kayda degecek herhangi bir kanalı yok internetten ac izle daha hada iyi durum iyiye gitmiyordu müşteri hizmetlerini aradım iptal ettirmek istedim taahhütlü oldugunu tahhüt bitmeden iptal ettirirsem bisürü fark ödemem gerektigini söylediler bende paketi standart pakete çevirip aradaki farkı ödedim taahhütü bitene kadar böyle kalsın dedim ama tahhütü bitmesini 4-5 ay kala askerlik geldi askere gideceğim için farkı ödeyeyim kapatsınlar diye diğitürkü aradım ama yanaşmadılar parayı ödeyeceğim herhangi bir adres herhangi bir banka numarası vermediler günlerce aradım saatlerce konuştum nafile öylece kaldı askere gittim 4-5 sonra evdekilere diğitürkü arttım tüm faturalarını ödemiş olmama taahütümün bitmiş olmasına rağmen iptal etmediler uydu alıcılarını cihazın kartını herhangi bir bayisine teslim ettik ama onlar fatura ç ıkarmaya devam ettiler askerliğim boyunca heray gidip faturam varmı diye kontrol ettirdiğimde fatura çıkardılar 15 ay boyunca faturalarını ödedim askerlik bitti dödndüm birgün beni diğitürkün avukatlık bürosu oldugunu söyleyen iskenderundan bir avukatlık bürosu aradı borcum oldugunu icraya verilecğini söylediler o parayıda yatırdım bi daha arayan soran olmadı.bu firmaya ne desem az siz siz olun dinleyin bu insanları bulaşmayın bu ve bunun gibi firmalara

Mesut Turan

about 7 sene ago

Paranla rezil eder bunlar adamı. En iyisi uzak durmak. Umarım zararsız bir şekilde sonlanır olay.

Kahraman kakmazoğlu

about 7 sene ago

Bende de digiturk var. Ama hiç iptal etmek istemediğim için sıkıntı yaşamadım. İnşallahta yaşamam :-) Arkadaşlar sizlere yeni bir platform tavsiye etmek istiyorum. Filbox diye yeni bir platform çıktı sinema belgesel kanalları da var. Üstelik fatura derdi de yok. Peşin olarak alıyorsunuz. İki seçenek var 150 tl ye 12 aylık modül ve 250 tl ye 12 aylık cihaz. Güzel bir platform bende hem digi hemde filbox var. Asla pişman olmayacaksınız emin olun. Benden size tavsiye :-) internete filbox yazın çıkar :-)

Saho

about 7 sene ago

Bu adam hep böyle demek ki baba 5 ay sonra 30 TL ücret çıkarttılar yine izmir de bir avukatlık burosu icra davasi acmadan ,parası verdim paralarını kurtuldum. Uydu alıcısı candir. Günde 1 saat bilemedin 2 saat izliyoruz işten güçten birde onlara ütülmeyelim. Gider filmin DVD sini alırım Apple TV den kiralarım daha ucuza gelir. Cihaz teslim etme işinde ise 15 TL ye biz alırız yoksa siz getirin dedi ben goturmustum 2-3 ayda sure vermişlerdi.

salih

about 7 sene ago

Digiturk yapıştı mı brakmıyor, kesinlikle uzak durun, evet belgesel kanalları falan insana cazip geliyor ama ne zaman ki ufak bir sorun yaşadınız, iptal etmekten hiç bahsetmiyorum bile, siz bittiniz, genel müdürlükten bile beni aradılar ikna etmek için.

nazmi inan

about 7 sene ago

Bende bu digiturk magduruyum.yillar sonra borcun var dediler yatirdim.1 yil gecmeden tekrar arafilar kapali oldugu halde.lanet olsun dedim yine yatirdim.1 yil gecmeden yine aradilar 115 tl gibi son bir borcunuz var dediler 2007 yolinda.cagri merkezindeki elemana dedigim aynen suydu o serefsiz patronlariniza soyleyin bu 3. Defa borc kapatma 50 ile 100 tl ile ugrasmasinlar serefsizlere 100.000 tl. Veriyim ama beni bir daha aramasinlar dedim.kiz bunun son oldugunu soyledi diger ikisinde oldugu gibi.yine yatirdim.2009 yilinda avukat kanaliyla icradan kagit geldi evime.ve odemedim bende haala icraligiz bu serefsiz ve hirsizlarla

Umut

about 7 sene ago

Açıkcası bende internetle birlikte bu digitürk belasına bulaşmıştım.Bendede şöle bir durum oldu 2 yıl bitti o dönemde tv 8 digitürk ile alakasını kesmişti yayın yapamıyordu arkasından kanal d vs belgesel kanalları kullandığım 2yıl boyunca hep aynı şeyleri gösterdi hiçmi bir şey değişmez :D gereksiz luzumsuz para ödüyodum bende sözleşme bitti bitimine yakın beni arayıp durdular durumu anlattım memnun değilim zaten kullanılıcak bir durumuda yok normal bedavadan uydular daha iyi hem kanallarda sıkıntı yok hem para ödemiyosun vs anlattım sözleşmemin bittiği anda alakamın kesilmesini istedim sonra sözleşme bitti 1 ay geçti bana fatura geldi normal ödediğimin 2 katı dedim bu ne !!! dediler sözleşmeniz bitti kampanyadan yararlanamıyosunuz dalgamı geçiyosun kadın adı üstünde sözleşmem bitmiş ne faturası dedim beyfendi sözleşmeniz otamatik uzatıldı dedi ulan az önce sözleşmem bittiği için 2 katı para ödediğimi söyledin şimdi sözleşme uzattık diyosun dedim her neyse beyfendi iyi günler dedi kapattı ....Al burdan yak neyse bunları aradım filan durumu öğrenmeye çalışıyorum ben hayatımda böle üç kağıta dolandırıcı kuruma denk gelmemiştim öle böle konuş konuş birde kullandığım hat bana çakıyor bir yandna digihırsızlar neyse bende direk şikayet vara yazdım durumu halada orada duruyor arkasından facede vs durumu anlattım paylaşımlar filan geçicek olan geçmedi sevap kazandım öle böle 1 ay geçti 2 ay geçti dilekçe yaz dediler yazdım sonra 1 fatura daha arkasından aradım dilekçeniz gelmemiş beyfendi dediler büyük ihtimal geleni yırtıp yakıyorlar .... bende mak yanına bir geçtim 2 dk da bir salladım dilekçeyi en sonunda aradılar tamam beyfendi artık çekmeyin ulaştı neyse bu yaklaşık 6.ayı idi ve bende avukatla konuştum saldım üstlerine + tüketici hakları + sanal ortam kazandıkları 300 400 lira kaybettikleri binlerce lira farkıda değiller sonra beni aradılar decoder vs getirin diye okey dedim telefonu kapattım 15 dk sonra verdim sonra 15 lira bişiden kesmişler yokmuymuş neymiş halbuki ne verdilerse onu verdim neyse kurtuldum digitürk le sözleşme imzalamış olup dolandırılmayan kimse yok 2012 idi sanırım davasını araştırın kesilen cezaya bakın şoka girersiniz hukuk devlet yok dersiniz o derece adamlara cirosundan ceza kesmişler :/ neyse allah büyük devlete öle biri geçer bu tür dolandırıcıların tepesine öle binerki hiç kimse ayağa kalkamaz ne demişler alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste burda çıkmaz ahirette çıkar digitürkte çalışan herkes HARAM PARA YİYİOR EVİNE HERKES HARAM PARA GÖTÜRÜYOR ....

Yusuf

about 7 sene ago

Bunları ben de aynen yaşadım. Aleti de iade ettim hatta. İçindeki kartı kaybettiğim için iade etmemişim. Kendi kendilerine 100 lira kart parası borcu yazıp bana hiç haber vermeden avukatlık şirketine vermişler. Hiç uğraşacak halim olmadığı için lanet olsun diyerek ceza ve avukat parasını ödedim. Şimdi bunun gibi bir çok kuruluş sayesinde avukatlık şirketleri küçük sorunları istismar ederek para kazanıyorlar.

Oğuzhan isa temiz

about 7 sene ago

Şuan karşımda Odeabank'ı görmüş gibi oldum. Benzeri şeyler benim de başıma geldi ama tabii digitürk ile değil Odeabank ile. Vallahi hocam Türkiye'de her şeyi bekler oldum ben artık.

onur

about 7 sene ago

80 liralarin hesabini yapan ve ne kadar koparirsam kardir mantigi tasiyan bu platformlar giderek azalan musteri sayisi ile yok olup gitmeye mahkumdur...boyle de olacaktir,buraya yazdim...

Murat Baha Erkek

about 7 sene ago

Hocam 2002 yılında Digiturk ün sinema kanallarından izlenmiş ama nedense faturama yansıtılmamış bir borç yüzünden 2014 yılında (tam 12 yıl sonra) yaşadığım yer ile alakası olmayan Ankara'da İcra dosyası açıldığını ve ödeme yapmak zorunda olduğumu bildirdiler. Ben 13TL lik borç için 12 yıl sonra 400 lira civarında ödeme yapmak zorunda kaldım. Allah belalarını versin. Bedava verseler bir daha evime sokmam. İşin üzücü yanı, aynı sizin başınıza gelen durum gibi benden de haksız kazanç almış olmaları. Nerede bu hukuk sistemi? Nerede devlet? Bu nasıl sistem ki müşterinin -vatandaşın soyulmasına göz yumuluyor? Ben ki, devlet memuru adamım. TC kimlik numaram-adresim-adım-sanım her şeyim devlet kayıtlarında mevcut. İsmimi google a yazsanız çalıştığım yerin adres ve telefonuna ulaşmak 5dk almaz. Tam 12 yıl beni "bulmayıp" neden bekleyip faiz işlettiklerini, neden kullandığım hizmetin faturama yansıtılmayan bedelinin hatasını yıllar yıllar sonra ödediğimi soramıyorum çünkü bizim ülkemizde dava açmak 1000 lerce liraya maloluyor. Bu ülke öyle bir hale geldi ki güçlü olan, arkası sağlam olan, gözünü birazcık karartan her işi yapıyor..kimse de "-hey orada ne oluyor!" diyemiyor. Size tavsiyem sık sık..hatta ayda bir digiturk ü arayıp, rahatsız edip borcunuz olup olmadığını teyit edin. Bunların sağı solu belli olmaz; bakarsınız yıllar sonra sizi de tekrar borçlu çıkartıp kendi yaptıkları başka bir saçmalığın faturasını size ödetirler tekrar.

mustfa

about 7 sene ago

dostum yazını macera romanı gibi okudum.. Geçmiş olsun diciturk mu amanamanaamnamanaman :)

Eyüp

about 7 sene ago

Çok geçmiş olsun abi en iyisini yapmışsın. bu firmalar vatandası emek yediği müşterini resmen keriz yerine koyuyorlar. oyuna gelmemek lazım.

Can

about 7 sene ago

Geçmiş olsun. Henü Digitürk kullanmadım şu saatten sonra da asla kullanmam. Hizmet değil dert gibi görünüyor.

Koray Tugay

about 7 sene ago

Digiturk 'den uzak durun..

ahmet saral

about 7 sene ago

digitürk rezaleti anlatmaya gerek yok hiç kullanmadığım hizmete 300 tl den fazla ödedim taşındım kapattırmak istedim yok su kadar odeyeceksiniz yok kapatma bedeli falan bıktım usandım artık bu digitürkten ama dava acıçam gerekirse insan hakları mahkemesine gidicem 15 tl olan fatura nasıl oluyoda 150-200 tl lere cıkıyo. uzak durun bu kansızlardan.

can ustunbas

about 7 sene ago

Iptal ettim basimdan gecenleri anlatasim bile yok. Kollektif bir sekilde ipatl edin ettirin lutfen. Ben hayatimda boyle rezil bir servis ve aptal yerine konan musteri gormedim.

Gökhan

about 7 sene ago

Hakan Bey Merhaba, Benzer bir mağduriyet yaşıyoruz son 2 aydır ve sinirler iyice gerilmiş durumda:( Çok kısa özetlersem; -Geçmiş abonelik cihaz teslimi yapılmadığı için 240 Tl fatura adımıza kesilmiş -Digiturk resmi antetli kağıdı ile ödeme/teslim için süre verdi -Bu süre içinde cihaz teslimini yaptık -Digiturk ün verdiği süre dolmadan hukuk bürosu icra takip dosyası açmış:( -Digiturk bize yasal süre verdi açamazsın sen vekilsin dedik;"dava açın her türlü haklısınız ama önce parayı ödeyin, digiturk sizin dosyanızı çekmez" dedi -Digiturk ü aradık (defalarca) ve yapabileceğimiz bir şey yok dedi Şu an sizin geçmiş dönemdeki ruh halinizin benzerini yaşıyoruz ve haksızlığa uğradığımızı düşünüyoruz. Tavsiyeniz var mı, nasıl bir yol izlemeli?

Uğur Uğurcan

about 7 sene ago

Çabanız ve hakkınızı sonuna kadar aramanızı takdirle okudum. Bu ve bunun gibi firmalardan hepimizin uzak durması gerekiyor lakin Lig tv var malesef :(

turan aydın

about 6 sene ago

2 yıl abonesi olduğum digitürk ü tayin olacağım diye zar zor 3 hafta da iptal ettirdim, ben ilk abone olurken benden kutu ücreti aldılar ve kutu sizin dediler üyelik iptalinden sonra ben her ihtimale karşı yine bayiye kutuyu ve kartı teslim etmeye götürdüm sistemden baktılar ve kutu kart size ait teslim etmenize gerek yok dediler,hatta en az 30 sefer konuştuğum müşteri temsilcileri bile bana kutuyu kartı teslim edin demediler, neyse ben kutuyuda kartıda tayin olurken orda bıraktım geldim sonra aradan 11 ay geçtikten sonra bana bir mesaj geldi kutuyu kartı teslim etmemişiniz kutu 120 kart 40 tl toplam 160 tl ben hemen müşteri temsilcisini aradım derdimi anlattım doğru aboneliğiniz öyle ama siz kutu değiştirme yapmışınız dediler bana ben kutu değiştirme yapmadım verdikleri kutuyu tekrar kendilerine götürdüm almadılar ama bana böyle dediler şimdi tüketici hakem heyetine başvurdum ama avukatlar arıyor beni 400 tl borç olmuş ben hakem heyetine başvurduğum için ödemedim ama günden güne artıyor şimdi hakem heyetinin sonucunu mu beklesm yoksa fatura daha da kabarmadan ödesem mi aceba bana bu konu ile ilgili varsa bir avukat arkadaş dönebilir mi email turan_erkan_k@hotmail.com ne yapmam lazım lütfen biri yardımcı olsun bunların allah belasını versin artık her yaptığım sözleşmede ses kaydı felan yapmayı düşünüyorum bunların dini imanı yok söveceğim ağız dolusu ama burda olmuyor işte allah belalarını versin abone olmak isteyen allah rızası için olmasın bunlar kan emici pislikler ......

Hatice ergün

about 6 sene ago

Bu yazımı okuyanlara yemin ederek söylüyorum. Yalvarırım digitürk almayın ocağımızı batırdılar kardeşimin adına 50 tane hat açtılar. İşsiz güçsüz adama 50 hat verilir mi. Suan icralık kardesim ve intiharı düşünüyor allah bunların belasını versin. Canları yansın.

Samet

about 6 sene ago

Digitürk gerçekten pişmanlıktır. Digitürk kurulumu yapıldığında çanağı istediği yere monte ettiler.. Bir süre sonra sinyal sorunu yaşadım.. Servis geldi ve çanağın yerinden kaynaklandığını söyledi parasını verirsem yapacaklarını söyledi.. Mecburen verdim. Bugün de sinyal sorunu yaşadım.. Yine servis çağırdım.. Çanağın yerinden kaynaklandığını söyledi. 95 TL para talep etti servis elemanı.. Şimdi sorarım size aynı hata 3 kez olur mu?

Abdullah

about 6 sene ago

Hergün yine yeniden burası türkiye dedirtiyorlar arkadaş

mert

about 6 sene ago

Yetkililer bu durumu görüp çözüm üretirler umarım.

halil

about 6 sene ago

Sayın Okuyucular yaklaşık 4 sene belki daha fazla üyeliğim olan digitürk ten ayrılmak için saçma sapan abonelik iptal işlemleriyle uğraştım yok dilekçe yazın yok faks çekin yok fax elimize ulaşmadı yok kimlik fotokobiniz gelmedi sürekli yokuş sürekli yokuş telefonla abonelik işlemlerini yapan firma nedense abonelik iptali için didişinin didişini istiyor en sonunda bütün bu saçma sapan zorlukları aştıktan sonra iptal için onay verildi. Daha sonra sürekli telefonlar yok yeni tarife verelim yok şu kanal paketini verelim iptal etmeyin vs vs. En sonunda mantıklı konuşan müşteri temsilcisi aboneliği 2 aylığına durdurmayı bu esnada güncel güzel kampanyalar olabileceğini bu arada fatura yansımayacağını ve süre sonunda tekrar arayarak bilgi verileceğini uygun görürsem aboneliğimin tekrar başlatılabileceğini söyledi bende bu teklifi mantıklı buldum ve kabul ettim nihayetinde süre sonunda hiç bir kimse beni arayıp aboneliğiniz devamı için onay veriyormunuz diye sormadığı halde gecenin yarısı bir mesaj la aboneliği tekrar başlatmışlar . sabah mesajı görünce deliye dönüp tamamen kapatılması için aradığımda gene yok faks yok kimlik bilmem faks geldi gelmedi musibetlerinden sonra birkaç günde zoraki iptal ettirmeme rağmen hiçbir hizmetlerini kullanmamama rağmen yok faturayı ödeyeceksiniz biz kestik sistem otamatik açıyor kesiyor almadığım hizmetin faturasını utanmadan istemeye devam ettiler. Cihazları iade etmek ise tam bir fiyasko ankaranın göbeğinde oturuyorum alakasız yerlerde cihaz teslim etme yerleri söylüyorlar yılmadım cihazıda iade ettim. Fatura ödemem için telefonlar vs derken en sonundada avukatlık bürosundan tehditvari mesajlar gelmeye başladı utanmadan almadığım hizmetin bedelini ödetmeye kalkıyorlar . Bakalım sonuna kadar savaşacam insanı enayi yerine koyacaklarını düşünüyorlar. Allah düşmanımın başına vermesin siz siz olun DİGITURK TEN kesinlikle uzak durun varsa aboneliğiniz benim gibi yanmadan bir an önce iptal ettirin . çok maç hastasıysan git kafeden izle teleskoptan izle sakın digiturke bulaşma

Basak

about 6 sene ago

Çok geçmiş olsun kesinlikle uzak durulması gerekilen bir firma. Bizde ev arkadaşımla Digiturk tarafından aynı şekilde dolandırıldık.

A B B

about 6 sene ago

Aynı sorundan bende müzdaribim ve bende yukarıdaki arkadaşın yol göstermesi ile ilgili yerlere şikayetlerimi yazdım. Aşağıda şikayetimi görebilirsiniz. Öncülük eden arkadaşıma teşekkür ediyorum ve bu gibi sıkıntıları yaşayan kişilerede örnek olmasını istiyorum. Resmi yolla dolandırılmak diye buna deniyor sanırım. 2008 Yılında iptal talebinde bulunduğum ve borç hesaplamaları yapılıp ödemem gereken borcunu ödeyerek iptal ettirdiğim 4..........................8 Tc kimlik numaram ve o dönem kullandığım ...........080101 No lu cep telefonuma kayıtlı Van'ın Edremit ilçesinde kullandığım Digitürk üyeliğime ait Uydu Cihazını müşteri hizmetleri ile yaptığım görüşmelerde iade alamadıklarını Van merkez de bayiilerinin olmadığını ikamet ettiğim yere 120 Kilometre uzaklıktaki bir ilçeye götürmem gerektiğini söyledir. Kendilerine imkanım olmadığını adresimden teslim alabileceklerini yada kargolayabileceğimi söylememe rağmen kabul etmediler. Daha sonraki süreçte Van merkezde açılan bayiilik olduğunu gördüğümde götürüp cihazı yetkili Digitürk bayiisine teslim etmiş bulunmaktayım. Digitürk Tarafından 2016/39316 Dosya numarasıyla olaydan 6 yıl sonra tarafıma İskenderun İcra müdürlüğünden İcra takibi açılarak maaşıma 1075,54 TL 'lik haciz işlemi başlatılmıştır.Hukuk bürosu ile yaptığım görüşmede bana Cihazı 2 yıl gecikmeli iade ettiğim için bu bedeli ödemem gerektiği söylenmiştir. Hukuk şirketi ile yine yaptığım görüşmede Tebligat'ın tarafıma ulaşmadığı sistemlerinde bulunan Adres ve Telefon bilgilerimin doğru olmadığını belirtmeme rağmen bu bedeli ödemem gerektiğini söylemişlerdir. Tarafıma haksız olarak rücu edilen bu icra takibinin durdurulmasını ve mağduriyetimin giderilmesini rica ediyorum.

Gürcan

about 6 sene ago

belki 15 yıl oldu digiturk kullanıyorum. sadece taşındığım için bir sene iptal ettim. beni de aradılar nedenini sordular. gayet rahat bir şekilde iptal ettim. 1 yıl sürmeden tekrar abonesi oldum. bu yaşadıklarını tivibu ve d smartta yaşadım. özellikle tivibu bu konuda rezil firmadır. Firmalar bu şekilde davranırlar biliyorum ama yine de şunu belirtiyim ki digiturk bu konuda daha hasssastır. Diğer platformlarıda kullandım ve mesela tivibu aboneliğim hala mevcut. yeri geliyor onu da izliyorum. Bu arada hocam eğer evinde tek digiturk varsa zaten onu kullanırsın, demişsin ki "Çok fazla kullanmadığım halde kullandığım Digiturk aboneliğini taşınma sebebiyle iptal ettirme kararı aldım." yani digiturk fazla kullanmıyorsan hangi platformu kullanıyorsun. sadece giriş paketi için aldıysan lüks şeyler yapıyorsun demektir. normal uydu anteni al tak kullan, gerçi onunda ayarlanma derdi var. servis falan gelirse o da para ister. hocam öncelikle neden aldığın, ne için kullanacağın önemli platformları. eğer digiturk alıp normal uydu ile tv izliyorsan ve arada bir digiturk kullanıyorsan, bir yerlerde problem olmalı. 15 yıldır üyeyim, şaşıp yanılıp tivibu aldım bir ara d smart taktım sadec 2 ay ücretsiz deneyin dediler ( bir ay dolmadan verdim) d-smartta yeni diye gösterdikleri şeyleri aylar önce digiturk de seyrettim zaten. bu arada müşteri temsilcileri hayatım boyunca muhattap olduğum call centerlar arasında gerçekten en nazik olanı, çözüm üretmeye çalışıyorlar, yapabilecek bir şey yok demiyorlar en azından tehdit eder gibi konuşmazlar. ya da umursamaz tavırlarla falan. yani kötü yönleri vardır mutlaka her firmada olduğu gibi, cebimizi sömürmek için var bütün firmalar. keşke herşeyi bedava yapabilsek ama sistem, düzen izin vermiyor. yani bir maç keyfimiz var onu bile paralı izlemek zorunda kalıyoruz. filmler falan hak getire zaten. ama bu sömürü firmaları içinde digiturk bir nebzede olsa diğerlerine göre daha çözüme yatkın. bir de demişsin ki firma gelip cihazları alacak diye, diğer platformlar da yapmıyor. gelip cihazı almazlar, gelirlerse servis kaydı açar, çatır çatır parasını alır. fahiş fiyatta olsa ödeyeceksin, keşke verdiğimiz para servise gelen garibanın cebine girse zerre umrumda olmaz. Sana cihazları verirken kablolarına kadar alırlar, onu da sen götürürsün teslim edersin. yani biz insan olarak iyi falan değiliz, geçelim o ayakları, sistemde mantık şu" para verirsin hizmet alırsın" bizde ki mantık genelde tüm halkımızda " para veriyorum, iliğine kadar kullanırım, paramızla rezil oluyoruz, ya da ben para veriyorum sözleşmede yazmasada yapmaya mecbursunuz" sistem ve insan arasında hiç fark yok gibi. neyse hocam inşallah mutlusunuzdur şimdi.

halil

about 6 sene ago

En sonunda bunuda yaptılar kullanmadığım için iptal ettirdiğim aboneliğe ait 50 tl lik ödemediğim fatura bana icra avukat vs masraflarıyla 200 küsür olarak bana geri döndü . maaşa haciz koyma yazısı da dayanınca daha fazla direnemedim. böyle firmalarla uğraşma kazanma şansınız yok bu ülkede adalet hak arama yoksa benim gibi misliyle ödersin. işi sağlama almak için uğraşamayın diye ankarada oturan adamı bolu 2.daire icraya veriyorlar. itiraz edemeyince işyerine maaşa haciz koyma yazısı da yolladıkları zaman ödemek zorunda kalıyorsunuz. hizmeti kullan yada kullanma faturayı öde ve hemen iptal ettir yoksa benim gibi yanarsın misliyle ödersin. benden aldıkları her kuruş zehir zıkkım olsun . kesinlikle uzak durun

İsmail

about 6 sene ago

Herkes bu soyguncuları yazsa bimere ne şekilde ürün sattıkları sanmıyorum ama bi yaptırım olabilşr ligtv yi tek almak istesen vermiyorlar illa ulusal kanllarıda para ile satacaklar 45 lira olan bir şampiyon paket sana gelişi 70-80 lira açık açık soygun yapıyorlar ben bimere 1hafta once btk ya 4gğn önce şikayette bulundum bakalım ne cvp gelecek

güngör uludağ

about 6 sene ago

bu digitürk iptal ettik götütdük kutuyu verdik ama bize karşılığında bize bişe vermediler şimdi kutuyu getırmedin diye bizden para istiyorlar resmen bizi dolandırdılar ne yapmamızlazım

alikara

about 6 sene ago

TANIDIĞIM 10 DİGİTÜRK KULLANICISINDAN 8 İ MAĞDUR. UZAK DURUN ... BENİ DE MAĞDUR ETTİLER. KAÇIIIIIIIN

hakan

about 6 sene ago

böyle adi bir firma olmaz

Vahdet

about 6 sene ago

Bende geçen sene tüm borcumu ödeyip üyeliği iptal ettim telefondaki müşteri hizmetlwrine borcum bitti üyeliğim iptal mi diye sordum evet dedi.ama şimdi bana icra kağıdı göndermişler ben Malatya'da oturuyorum icrayı iskederundan açmışlar maksat şikayet olmasın üyelik iptalinden 15 gün sonra 16 tl fatura çıkartılmış ve bana haber verilmemiş şimdi bu fatura avukat ücretliye beraber 206 tl olmuş avukatlık bürosundaki kız ukalaca ödemek zorundasınız demez mi.şimdi bu bi dolandırıcılık değilmi bunları kime şikayet edecez göz göre göre dolandırıyorlar . Bunlar hala nasıl ticaret yapıyor bunlar hala nasıl yayın yapıyor böyle adaletin ne diyim öyle bi dokuyum burada bi bürosunu bulsam ne yapacağımı biliyorum

vahap özyön

about 6 sene ago

arkadaşlar dıgıturk hikayesine bende nail oldum hiç göstermeyen bir platform sürekli sinyal sorunu ayrıca dıgıturk ün sizden aldığı kurulum paralarını fatura etmediği zaman maliye ihbar hattına ihbar edin 5 yıl için geçerli bu ihbar ve ayrıca 1 yıl sonunda vazgeçme hakkınızı elinizden alamazlar tüketici mahkemelerinin bu konuda kararı var.ben dıgıturk avukatını oldugunu sms mesajı ile söyleyen ve icra takibine başlamadan ve icra takibini kesinleştirmeden mesaj atan avukatı hakkında huzuru bozmak ve zorla para istemekten savcılıga suc duyurusunda bulundum eger sizlerde kesinleşmeyen 1 icra takibi icin dıgıturk avukatı oldugunu smsm mesajı ile belirten ve hukuksuzca para isteyen numaradan direk savcılık kanalı ile şikayette bulunun

sarp

about 5 sene ago

valla basını alırlar odemıyorum mahkemeymıs versınler mahkemeye gıtmedım hıc

Nazmi KAYA

about 5 sene ago

2015- 2016 yılında ligtv'ye sezonluk abone oldum(daha önce 3 yıl oboneliğim vardı onları iptal ettirmiştim) sozon bitiminde aboneliğimi sonlandırmak istedim, bana düşük ücretli değişik tekliflerde bulundular kabul etmedim. sonrada senin üyeliğin sezonluk değil yıllık o nedenle aradaki farkı ödeyeceksin dediler, bende daha önceki yıllardada sezonul abonelik yaptırdım bir sorunla karşılaşmadım, istedikleri ücreti ödemeyeceğimi bildirdim, liğtv ile ilgili ekipmanları ilgili teknik servise tesilm edip, teslim tutanağını aldım. aradan onbeş gün geçmeden mail adresime taahüt farkı adı altında 173 tl fatura gönderdiler gönderdiler, bende aynı ortamdan yazarak ligtv'ye ait ekipmanları teslim edip teslim tutanağını aldığımı, verilmeyen bir hizmete üzret olamayacağını bu nedenle ödeme yapmayacağımı bildirdim. AKSİLETİŞİM adında bir yerden digitürk'e olan borcumu ödememi aksi taktirde icra yolu ile alacaklarını bildirir bir kaç msj aldım 2017 ocak ayında icraya vermişler, bulunduğum ilçedeki icra dairesinden bir bildirim geldi yedi gün içinde itiraz edebileceğim bildiriliyordu. 173 tl lik ücret 388 tl olmuş bende süresi içerisinde bulunduğum ilçedeki icra dairesi aracılığı ile istanbuldaki icra dairesine itirazda bulundum. buna ramen dosyada işlemlerim devam etmiş, adıma bulunan araç üzerine temlik konulmuş. 23.02.2017 tarihinde tekrar itiraz ettim, sonucunu bekliyorum. hayırlısı.

Bayram

about 5 sene ago

aynı konudan benim abimde mustarip olmuştur bu tarz dolandırıcılardan uzak durun arkadaşlar gidin 5 10 verin maçı bir kafede izleyin kanallara gelince hiç biri bir işe yaramıyor emin olun artık insanlar dolandırılmasın tek isteğim bu bu tarz şirketler asla helal lokma yemezler ALLAH bu şirket sahibinin belasını versin orda çalışanlar arkadaşlar bırakın insanları dolandırmayı bırakın garibanlarla uğraşmayı bürgün İNŞ başınıza gelir siz helal mi kazanıyorsunuz asla bana göre yalanlar anlatılarak insanların parasını almanız hiçte helal lokma değil haksız kazançtır bu firmada bu işleri yapan bir arkadaşla bu vasıta ile çok samimi olduk ve ordan ayrıldı bana her şeyi anlattı bu kadar insanlar sömürülmez ben abim adına tüm hakkımı çalışanlar olmak üzere herkese HARAM olsun

Kaan

about 5 sene ago

Superonline kampanyam bitmek üzereyken digiturk aramaya başladı. Ben tv izlemiyorum dememe rağmen günde 3-4 defa arandığım oldu. En son savcılığa şikayet edeceğim demek zorunda kaldım. Asla evime sokmam.

EVREN FATİH MUMCU

about 4 sene ago

VETERİNER KLİNİĞİ OLARAK DİĞİTURK E ABONE OLDUK.YAKLAŞIK 3 AY SONRA ANİMAL PLANET İ ÇIKARDILAR.(SANMAYIN SİZ ABONE OLDUĞUNUZDA VAR OLAN KANALLAR DEVAM EDECEK YALANCILAR).BENDE KLİNİĞİM DE BU KANALIN ÇIKMASI DOLAYISI İLE ABONELİĞİMİ İPTAL ETTİM.22 KASIM 2017 DE BANA HERHANGİ BİR BORCU YOKTUR GİDEBİLİRSİNİZ DEDİLER.SONRA 29.01.2018 TARİHİDE KONTROL ETTİĞİMDE BANA 132,82 TL LİK BORÇ ÇIKARMIŞLAR.VE BU BORCUMUN 22.01.2018 TARİHİNDEDE AVUKATA VERMİŞLER.FATURA İÇİN SMS GÖNDERENLER BORÇ İÇİN GÖNDERMEMİŞLER.1011309513 NOLU ABONESİ İDİM.NEREDEN BULAŞTIM BU DOLANDIRICILARA BİLMİYORUM.EVİME DE ABONE OLMAYI DÜŞÜNÜYORDUM.VAZGEÇTİM.SAKIN BULAŞMAYIN. SAY-VET VETERİNERLİK -ESKİŞEHİR

Kemal

about 4 sene ago

Benzer sorunu su an dsmaert ve adı hukuk bürosu olan sözde hukuk bürosu erol hukuk bürosu denilen kiler ile yasıyorum gidin paranızı ödeyin filbox tarzı sistemler kullanın dsmaart digitürk bunların hepsi tefeci aylık fatura ile uğraşmayın. Bunlar tefeci gibi insanlardan ne koparırsam o kardır derinde.

yesim

about 4 sene ago

2010 yılında dijitürkten aldığım 1 aylık deneme paketinden memnun kalmadığım için iade ettim kutuyu .5 ay sonra uydu ücreti olarak 400 tl istendi kendi uydularım kullanılmıştı ve ayrıca kurulum sırasında uyduların birini kırdılar uydu getirmedikleri halde parasını talep ettiler uzun bir telefon konuşmasından sonra hatalarını anlayıp iptal ettielr 2 yıl sonrada kutuyu teslim etmediniz deyip onun parasını istediler bu seferde dekontu bulamayıp ispat edemedim şans eseri geçen yıl dekontu buldum şu anda icra dosyasını gördüm maaşıma el konulması için 2800 tl para istiyorlar hiç almadığım ve kullanmadığım bir şey için bu nasıl bir dolandırıcılık anlamadım kesinlikle uzak durun çevremdeki her tanıdığım şişiye bu durumu anlatacağım ki herkes uzak dursun bu firmadan

kamil

about 4 sene ago

Uzak durun artık şu lanet firmadan, okumuyor musunuz şikayetvar.com da çarşaf dolusuyla yaklaşık 5000 küsur şikayet var ki birisi kendimim. BTK'nın çok ağır ceza yağdırması gerekli bu lanet olasıca firmaya ve kurdukları dolandırıcılık üzerine iptal işlemlerine. Kör umdunu değil buldunu misali halkın kazıklanmasına göz yuman devlet de suçludur.

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked