adobe Yazı Arşivi

WordPress ile Dinamik Siteler Oluşturmak Eğitim Seti Yayında!

wordpress

8 Temmuz tarihinde yapılan ve internetten tamamı canlı yayınlanan etkinliği kaçıranlara özel eğitim seti. Tamamı ücretsiz olarak seyredilebilen bu eğitim setinden mutlaka faydalanın.

Eğitim setinden örnek bir videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

WordPress ile Dinamik Siteler Oluşturmak Video Eğitim Seti

5i1 yerde CS5 Semineri ( Işık Üniversitesi )

5i1 Yerde CS5

Işık Üniversitesinde Ceyhun Akgün ( www.adobebilgi.com ) tarafından organize edilen 5i1 yerde CS5 semineri oldukça ilgi gördü.

Melih Sancar’ın CS5 yenilikleri anlatımıyla başlayan seminer, sonrasında Kazım Taşkın’ın font yönetimi konusuyla devam etti. Daha sonra Ceyhun Akgün InDesign’da stil kullanımları hakkında geniş bir bilgi verdi.

Ben ve Erhan Meydan ise içerikten farklı olarak grafik tasarımcıların web için nasıl içerik üretebileceğini anlattık. Anlattığımız konular…

  • InDesign ile interaktif içerik üretme
  • Illustrator ile hazırlanan tasarımların Flash Catalyst ile interaktif hale dönüştürülmesi

Adobe CS5 Lansman – Konuşma

Harika bir lansman ve harika bir partiy! Otto Santral’de gerçeleştirilen CS5 Lansman Partisinde herşey harikaydı. DJ Baristo*’nun muhteşem performansı ile süslenen gecede DJ Baristo* ile yaptığımız konuşma…

* Lansmanda DJ Baristo olarak sunumu yürüten Barış Özcan, aslında Adobe’de Türkiye ve Akdeniz Bölgeleri Medya ve Yayıncılık Uzmanı olarak çalışıyor.

Çok sayıda RAW dosyayı Hızlıca ve Kolayca JPG Formatına Dönüştürme

Bu videoda profesyonel fotoğrafçılar ve tasarımcılar için bir çok sayıda RAW dosyayı hızlıca JPG dosyasına dönüştürmenın en hızlı ve kolay yöntemlerinden birisinin nasıl yapıldığı gösteriliyor.

– Fotoğrafçılıkta DRI ve HDR teknikleri
– Bridge ile RAW dosyaları görüntülemek
– Birden çok RAW dosyayı tek komutla JPG yapmak

Notlar: 1. Bu video Anadolu Üniversitesi’ne Adobe Web ve Design gündemi için Cumhuriyet ekspresiyle giderken, Haydarpaşa-Eskişehir arasında Barış Özcan’ın fikriyle ve onun mobil çekim stüdyosunun imkanlarıyla :) çekilmiştir. 2. Videonun sonundaki kısa çekimler ise tarafımdan yapılmış ve sıcak bulunarak eklenmiştir.

Adobe Çukurova’da

Adobe Çukurova'da

Adobe Turkiye, 27-28 Ocak tarihleri arasında Adana Çukurova Üniversitesi’nde Adobe Web ve Design programlarını içeren bir eğitim programı düzenliyor. Bu etkinlik sırasında ben Dreamweaver, Flash ve Fireworks anlatırken Halid Özgür de InDesign, Photoshop ve Illustrator programları hakkında son yenilikler ve trendler ışığında bilgiler aktaracak.