fotoğraf Yazı Arşivi

Çok sayıda RAW dosyayı Hızlıca ve Kolayca JPG Formatına Dönüştürme

Bu videoda profesyonel fotoğrafçılar ve tasarımcılar için bir çok sayıda RAW dosyayı hızlıca JPG dosyasına dönüştürmenın en hızlı ve kolay yöntemlerinden birisinin nasıl yapıldığı gösteriliyor.

– Fotoğrafçılıkta DRI ve HDR teknikleri
– Bridge ile RAW dosyaları görüntülemek
– Birden çok RAW dosyayı tek komutla JPG yapmak

Notlar: 1. Bu video Anadolu Üniversitesi’ne Adobe Web ve Design gündemi için Cumhuriyet ekspresiyle giderken, Haydarpaşa-Eskişehir arasında Barış Özcan’ın fikriyle ve onun mobil çekim stüdyosunun imkanlarıyla :) çekilmiştir. 2. Videonun sonundaki kısa çekimler ise tarafımdan yapılmış ve sıcak bulunarak eklenmiştir.

İstanbul Bilgi Patlamaları Bilişim Seminerleri

Sanal Kurs Seminer

Sanalkurs.net ve Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü tarafından gerçekleştirilen seminer 22 Kasım Pazar günü Boğaziçi Üniversitesinde gerçekleşti.

Yunus Özen, Bilal Akçay, Siraceddin El, Abdullah Tekin ve Hakkı Öcal’ın da anlatımda bulunduğu seminerde; Fireworks’ten Dreamweaver’a geçiş ve CSS ile web sayfası oluşturma konusunu anlattım. Oldukça güzel, eğlenceli ve faydalı bir etkinlik oldu.

Semineri düzenleyen ve katılan herkese teşekkür ederim.

Seminerle ilgili detaylı bilgi, fotoğraflar ve yorumlar için buraya tıklayın.

Sinekler

Sinekler
Olympus C-770 UZ

Evde otururken bir an geri çekildim ve balkona döndüm. Duvarda birşey olduğunu fark ettim ve hemen fotoğraf makinamı alıp gittim. Biraz özel hayata müdahale oldu ama napalım :))