İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizce Nasıl Öğrenilir?

Hemen hemen herkesin kendine sıkça sorduğu İngilizce Nasıl Öğrenilir? sorusunun cevabı aslında herkese göre farklılık gösteren bir konudur. Ancak benim uzun süredir araştırdığım ve bir süre önce de Vidobu olarak bu yıl başlattığımız Vidobu English sonrasında bu yazıyı yazma gereği duydum.

Peki kısaca ingilizce öğrenmek için neler yapmalıyız?

 

İngilizcenin Temellerini Öğrenin (Gramer, kelime vb.)

Herşeyden önce mutlaka ve mutlaka bir temeliniz olması gerekiyor. İşin tekniğini, kelime anlamlarını, cümle yapılarını ve diğer temel konuları mutlaka bilmeniz gerekiyor. Bu konuda da size önerim Online İngilizce Eğitimi almanızdır. Bu konuda bir çok farklı ürün var. Ancak benim tavsiyem tabii ki Vidobu English olacak :)

Kullanabileceğiniz diğer alternatifler ise; Aba English, Rosetta Stone ve Duolingo olabilir.

 

İngilizce Dizi veya Film Seyredin

Hayatınızın bir parçası olarak mutlaka sürekli olarak İngilizce konuşmalar duymanız en önemli konulardan birisidir. Özellikle basit bir ingilizceye sahip anima dizi veya filmler seyrederek başlayabilirsiniz. Dizinizi belirledikten sonra; ilk olarak türkçe altyazılı olarak diziyi seyredebilir, sonrasında ise aynı diziyi ingilizce altyazı ile seyrederek kendinizi geliştirebilirsiniz.

 

İngilizce Yazışın

Bu kısım bence en önemlilerden bir tanesi. İngilizce konuşmaya başlamadan önce ingilizce yazışın! Böylelikle cümle yapıları, doğru kelime kullanımı gibi bir çok konuyu pekiştirmiş olursunuz. İngilizce yazışma konusunda email ile yapabileceğiniz gibi chat gibi sistemler de kullanabilirsiniz. Yurt dışından arkadaşlar edinmek de bu konuda çok iyi bir çözüm olabilir ;)

 

Yurt Dışı Seyahat Yapın

Tüm bu aşamaları yaptıktan sonra iyi bir temel oluşturmuş olacaksınız. Tabii ki İngilizce öğrenmenin en önemli noktası ise pratik yapmaktır. Bu yüzden mutlaka yurt dışına çıkmanızı öneririm. Yurt dışı seyahatiniz ne kadar uzun süre olur ve gittiğiniz yerde Türkçe konuşacak hiç kimse olmazsa o kadar etkili olacaktır. Böyle uzun süreli bir seyahat yapamıyorsanız bile, yılda 1 kez yurt dışı tatil yapabilirsiniz.

 

Tüm bu maddeleri yaşamınızın bir parçası haline getirerek siz de İngilizce’yi öğrenebilirsiniz. Başlangıç yapmak istiyorsanız; hemen şimdi Online İngilizce Öğrenme

No Comments

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked