PHP CodeIgniter ile MVC Programlama Eğitim Seti

Uzun zamandır benden istenen ve benim de hazırlamayı hevesle beklediğim eğitim setini sonunda bitirerek Vidobu‘da yayınladım. PHP ile ilgili kendini geliştirmek isteyenler, MVC yapıda programlamayı öğrenmek isteyenler bu eğitimi mutlaka izlemeli.

Eğitim seti ile ilgili detaylar

Bu eğitim setinde, PHP’nin en popüler frameworklerinden biri olan CodeIgniter ile ilgili tüm detayları bulabilirsiniz. Eğitim seti içeriğinde, CodeIgniter nedir? neden CodeIgniter kullanmalıyız? MVC yapı hakkında genel bilgiler, MVC yapı kullanarak uygulama geliştirme, CodeIgniter kütüphanelerini kullanarak uygulamalar geliştirmek, Active record ile veri tabanı işlemleri, helper kullanarak hız kazanmak gibi tüm detayları bulabilirsiniz. Sizlerde bu eğitim setini izledikten sonra PHP CodeIgniter Frameworkünü kullanarak MVC yapıda uygulamalar geliştirebilirsiniz.

PHP CodeIgniter ile MVC Programlama Video Eğitim Seti

1 Comment

Sinan

about 7 sene ago

Bir sorum var, daha önceki yazılarınızda bahsettiğiniz Php ile yönetilebilir siteler yapmak eğitim seti ile bunun arasındaki fark nedir ? Yani mvc programlama ile tam olarak neler yapılıyor, tam olarak nerede kullanılıyor ? Gerçekten web programlamanın çok içinde değilim, temel mantık konusunda bir sıkıntı yok ama Mvc gibi ara sıra duyduğumuz şeylerin işlevlerini çok bilmiyoruz. Biz diyorum çünkü yazılımcılar hariç bir çok kişi Php'nin, Javascript ve CSS'nin ne olduğunu iyi kötü biliyorken bu terimler (+ framework'lar) gerçekten insanın gözünü korkutuyor :)

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked