Responsive Web Design nedir?

Responsive Web Design nedir?

Web tasarımıında ben her zaman yemekler üzerinden örnekler vermişimdir :) Responsive Design konusunda da yine benzer bir örnekleme yapılmış. Bu çizim benim çok hoşuma gittiği için paylaşmak istedim.

İçerik aynı su gibidir ve su, hangi kaba koyarsanız koyun ona uyum sağlar.

Responsive Design’da tam olarak; İçeriklerimizin her türlü ekrana uyumlu olmasını sağlamaktır.

Teknik açıklaması ise; tek bir HTML sayfasının CSS kodları ile farklı ekran boyutlarında farklı şekilde gösterilmesidir.

Bu bazen sadece aynı nesnelerin boyut değişikliği şeklinde de olabilir. Bazen ise bazı nesnelerin tamamen gizlenmesi şeklinde de kullanılabilir.

Responsive Design ile ilgili tüm detaylar için; ücretsiz responsive web design kitabımı indirin.

2 Comments

Çağlayan ÖZKAYA

about 5 sene ago

Merhabalar Hakan Bey, çalışmalarınızı ilgiyle takip ediyorum, açıkçası sizden bir şeyler öğrenmeye çalışıp öğrencilerime aktarmaya çalışıyorum. Özellikle videolu anlatımlarınız bize çok faydalı oldu. Değişen teknoloji dünyasında her şey o kadar hızlı ki bazen takip etmek zor oluyor. İşte siz bu aşamada bana çok yardımcı oldunuz :) Teşekkür ederim :) responsive web design ile ilgili kitabınızı inceledim, teknoloji artık dediğiniz gibi bilgisayarlardan telefon ve tabletlere kaydı. Eğer öğrencilerim bu sektörde ilerlemek istiyorsa bu konuyu bilmeliler... Mümkünse bu çalışmanızla ilgili de bir video yayınlar mısınız? Şimdiden ilginiz için teşekkürler :)

Hakan Çamoğlu

about 5 sene ago

Merhaba Çağlayan Bey. Bu konuyla ilgili bir video eğitim hazırlamıştım. Aşağıdaki adreste bulabilirsiniz. https://www.vidobu.com/egitim/responsive-web-site-tasarimi/

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked