Yurtiçi Kargo Rezaleti! Kullanmayın, kullandırtmayın!

Yurtiçi Kargo Rezaleti! Kullanmayın, kullandırtmayın!

Çok uzun zamandır sürekli sorun yaşadığım Yurtiçi Kargo firması bu sabah artık yeter dedirtecek kadar beni çıldırttı! Ve ben de tepkimi bu yazıyı yazarak göstermeye karar verdim. Siz de benim gibi sorunlar yaşıyorsanız, yaşadıklarınızı yorum bölümünden paylaşın lütfen.

Yaşadığım olaylara gelince:

  1. Her gün geldikleri adrese “adres yetersiz” bahanesi uydurup 6 gündür teslimat yapamadılar. Üstelik arada hepsiburada’yı arayıp siparişimi garip bir sebeple getirememişler dedim ve müşteri hizmetleri bana arada böyle kafalarına göre yazabiliyorlar ben size tekrar yönlendiriyorum dedi. Ancak tekrar yönlendirdikleri kargo yine adres yetersiz diye teslim edilememiş. Hergün geldikleri İstanbul’un göbeğindeki bir yerden bahsediyoruz.
  2. İkinci olarak, Konya’dan birisine bir fotoğraf lensi gönderdim. Gönderi takip numarasını bu sabah girip ne durumda diye kontrol ettiğimde bir de baktım ki kargo Trendyol’a gidiyor! Müşteri hizmetlerini aradım. Bana biz hiçbir şey yapamayız şubeye gidin diye rahat rahat cevap vermeleri de işin başka bir tarafı. Peki bu ürün kaybolursa ne olacak diye sorduğumda da; “biz hiçbir şey yapamayız” yanıtını vermeye devam ettiler! Benim gönderdiğim ürün büyük ihtimal kaybolup gidecek ama Yurtiçi Kargo biz hiçbir şey yapamayız diyecek! Kim yapacak peki? Bakkal Mahmut Amca mı yapacak yani???
  3. Öncesinde yaşadığım bir çok “geldik bulamadık” hikayesini ise en son olarak yazıyorum. Bütün gün adres olmanıza rağmen gelip bulamıyorlar ne hikmetse ve siz gidip gönderinizi şubeden almak zorunda kalıyorsunuz. Şubenin bana uzaklığı 7km, gönderen yerin uzaklığı 14km. Madem ben gelip alacağım gider firmadan alırım! Siz niye para kazanıyorsunuz?

Ben kişisel olarak tepkimi; bu firma ile bir daha hiçbir şey göndermeyerek ve ürünü Yurtiçi Kargo ile gönderen e-ticaret sitelerinden alışveriş yapmayarak göstereceğim! Eğer siz de sürekli sorun yaşıyorsanız, artış bir tepki gösterme zamanı…

Güncellemeler:

Şikayetvar, tüketici hakları vb. tüm yerlere şikayetimi ilettim. Buna rağmen hiçbir gelişme yaşanmadı.

İlk anlattığım hepsiburada siparişi bana ulaşmadı ve 3 kez arayarak en sonunda siparişimi iptal ettim. 10 gün sonra iade olarak hepsiburada’ya ürün geri dönüyor. Ben ise ürünümü dışarıdan alarak kullanmaya başladım bile. İkinci gönderdiğim ürünün ise akıbeti hala belli değil. Ürün bana tekrar ulaşır mı onu bilmiyorum ama Yurtiçi Kargo bu konuda hala hiçbir şey yapmıyor.

Bu arada change.org üzerinde bir Yurtiçi Kargo kampanyası olduğunu bana belirttiler ve bende imzamı attım. Sizlerde aşağıdaki adres üzerinden bu kampanyaya katılabilirsiniz.

https://www.change.org/p/yurtici-kargo-kendisini-d%C3%BCzeltene-kadar-firmalar-yurti%C3%A7i-kargo-yu-kullanmas%C4%B1n

15 Comments

Yasin Genç

about 6 sene ago

İlk başta insanın aklına bölgeseldir, şubeye özel bir durumdur diğer yerlerde düzgündür demek geliyor ancak değil. Yalova'da da Yurtiçi Kargo tam bir rezalet. Yok efendim adresinizde bulamadık, yok bugün dağıtıma çıkmıştı teslim edilmesi gerekiyordu ıvır zıvır bir dünya rezalet. Bundan sonra zorunluk olmadıkça Yurtiçi Kargo kullanmıyorum. Hiç olmadı PTT Kargo ile 3-4 güne gelir ama kafam rahat olur en azından.

S

about 6 sene ago

Yurtiçi kargo gördüğüm en savsak firma yurtiçi kargo çalışanları da çok donanımsız.

Kerem AKBARCI

about 6 sene ago

Gönderici taraf hepsiburada.com 28 Aralık günü kargoyu göndermek için Yurtiçi Kargo firmasına teslim etti. Her zaman ki gibi kargo şubeye ertesi gün ulaşsa bile kaç gün içerisinde şubeden eve geleceğini bilmediğim için 29 Aralık günü şubeye gelmiş ama dağıtıma elbette çıkmamış ürünü almaya gittim. Bu sefer ki sürpriz ise: Elektrikleri yoktu, ve kargoyu alamadım. Firmanın 50 metre ilerisinde ki Aras kargo firması jeneratör kullanarak hizmet vermeye devam ediyordu. Tabi bu arada kargo ne zaman geldi diye merak edebilirsiniz : 3 Ocak Salı günü :)

elvan hazan

about 6 sene ago

ben zaten yurtiçi kargodan nefret ettim. evlenmeden önce çalıştığım dönemlerde çok çektirdiler bana. çileden çıkarmak gibi bi yetenekleri var. internetten bir şeyler alıyordum alıcı olarak evde olmadığım için annemin adını soyadını verirdim kargoya. adreste yoktu deyip basıp giderlerdi. zile bile basmadan. anneme sorardım evde miydin zile basan olmadı mı diye. bütün gün evdeydim hiç kapı çalmadı derdi kadıncağız. kaç defa kavga ettim gayet relax geniş bir şekilde (naapalım kardeş havasında) cevaplar gelirdi. çağrı merkezine şikayet ettim onlar da yav he he der gibi tamam dediler. yine bugün yaşadığım artık delirme olayım. bekarken düzce deydim şimdi samsun dayım. samsun atakum bölgesindeki bir şubesi demek ki hepsi aynı dedirtti. düzce den arkadaşım kargo yolladı yılbaşından önce. kargoyu arabaya yükleme zahmetine bile girmemişler. arkadaşım sordu ulaştı mı diye. hayır dedim gitmiş bakmış kavga etmiş. şimdi kargo takip numarasından takip ettim. bugün ayın 5i ve adreste bulamadık not bıraktık diye yalandan bi şey yazmışlar. her yere baktım hiçbir şey bulamadım. kazandığınız parayı haketmiyorsunuz yurtiçi kargo. gerçekten asla iş yapılacak gibi değilsiniz. toplama kampı gibi ne kadar kıl kuyruk varsa bünyenize almışsınız.

funda inkaya

about 6 sene ago

Maalesef aynı sorunları defalarca yaşadım. Bu nedenle eğer e-ticaret sitelerinden başka bir kargo şirketi ile çalışamayacaklarına dair bir bilgi alıyorsam, o e-ticaret sitelerinden de alış veriş yapmıyorum. 24 saat güvenlik olan yerlere bile, adreste kimseyi bulamadık diyebiliyorlar. Burada amaç, sizin gidip kargoyu almanız böylece daha az insan maliyeti ile daha fazla kar elde etmek. Ve hiç bir şikayeti karşılamıyorlar. Hiç bir şikayetiniz yerine ulaşmıyor. Dipsiz bir kuyu. Kargonuz giriyor çıkarmak için sizin o kuyuya kendinizi atmanız gerekiyor.

Hevin

about 6 sene ago

Ne kadar deşifre edilirse o kadar batarlar. İşini iyi yapmayan markada ölsün ki yerine belki bu işi daha iyi yapan biri gelir. Teşekkür ederiz. Artık bende çalışmayacağım kendileriyle.

ergün durusu

about 6 sene ago

Bende birçok kez teslimatta sorun yaşadım.kesinlikle haklısınız.Ordu-Boztepe şubesi kadar yetersiz,beceriksiz kargo şubesi görmedim,duymadım.Hiçbir zaman telefonla ulaşamazsınız.Müşteri hizmetlerini arandığında onlar bile ulaşamıyorlar, o derece ulaşılmaz.Bahaneleri hazır eksik personelle çalışmaktayız,şubenin bağlı olduğu bölge müdürlüğünüde aradım onlarda aynı cevabı verdiler şaka gibi.

Yigit

about 6 sene ago

Merhaba arkadaşlar e-ticaret firması sahibiyim ve yurtiçi kargoyu geçen yıl lanet ederek sözleşmelerini yırtıp atip çalışmayı durdurdum. Şubelerini acente müdürünün bilgi ve becerisine bırakmış müdür ne derse yapan bir istanbul anadolu bölge müdürlüğü. Hiç bir şekilde söz geçiremiyorlar bilgisiz donanımsız personeli ne derse o acenta şubeleri derebeyleri çok musteri kaybediyorlar.

Samet

about 6 sene ago

Benim başımdan geçen sorunu paylaşmak istiyorum. Change.org de imza kampanyası var bilginiz olsun. Cennet şubesi Kargomu adrese gönderdiler sokak ismini karıştırdılar ve başka bir eve gittiler gittikleri ev arkadaşımın evi olduğu için doğru adresi bir üst sokak diyerek kargo firmasını yönlendiriyor. :) yönlendiren kişide annemi arıyor kargo firması bize geldi size yönlendirdim şimdi geliyor diyor. Bizimkiler kargoyu bekliyor. Cep telefonumla görüşürken çağrı geliyor konuşmam bitip numarayı aramam 40 sn den fazla değil kargo yetkilisi eve geldik kimse yok diyor. Bölgeden ayrıldığını belirtiyor. Kargo yetkilisine eminmisin diyorum bizim evimiz müstakil ve 3 katlı eve gelip zile bastığın ve kimseyi bulamaman imksansız diyorum. Kargonuzu cennet şubesinden gelip alın diyor. Dön geri diyorum evde kişiler var adam sanki jetle dolaşıyor semt değiştirdiği söylüyor. Evi arıyorum bahçede olduklarını söylüyorlar be kimsenin gelmediğini söylüyor. Cep den arayan kişi telefonumu açmıyor. Şubeyi arama başlıyorum tam 2 gün boyunca hiç aramadıysam 50 kez aradım telefona çıkan yok mail attım mail geri döndü cennet şubesinden mailden ulaşamadım. Kargonunda içindekininde sizinde diyerek kargoyu inat uğruna gidip almadım. Lanet olsun yurt içi kargoya Not : kargoyu üniversitenin gönderdiğini ilk konuşmada öğrenmiştim. İçinde ne olduğunu hiçbir zaman öğrenemedim :)

CAN YILDIZ

about 6 sene ago

Kesinlikle katılıyorum. Teknokent'te çalışıyorum. Kargocuların her gün en az bir kere uğradı bir alan. Buna rağmen her seferinde kargo için "Dağıtıma Çıktı" yazıyor. Bütün gün ofiste olmamıza rağmen gün sonunda "Teslim edilemedi, bir sonraki dağıtım gününde teslim edilecektir" yazıyor. İnadına aramıyorum sormuyorum, 3-4 gün sonra getiriliyor. Bunu bile isteye yaptıklarına eminim. Zaten konuyla ilgili "Yurtiçi Kargo'dan 20 yıllık müşterilerine adrese teslim sürprizi" benzeri bir Zaytung haberi de vardı

CAN YILDIZ

about 6 sene ago

Bir üst yorumumda bahsettiğim Zaytung haberi: http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=315673

A.Serdar Argıç

about 6 sene ago

Sürat Kargo'da aynısını cuma günü bize yaptı emektar PTT'ye geri dönmenin zamanı geldi.

Adnan Ayber

about 6 sene ago

Uzun zamandir isim olmuyor bu firma ile fakat hatirladigim kadariyla ne kadar egitimsiz , donanimsiz ipsiz sapsiz tip varsa dusuk maas ile doldurmuslar firmaya ondan sonra dogru durust hizmet bekle . Mumkun degil. Online ticaret nedeniyle cok hizli ve buyuk boyutta buyumus bir sirket , bu nedenle de henuz tam anlamiyla kurumsallasamamislar. Sikayet etmek, cozmeye calismak vs. ise yaramaz en iyisi calismamak bu firmalarla.

Vatandaş

about 6 sene ago

Beylikdüzü, Beykent şube de aynı şekilde..

İnan Yıldırım

about 6 sene ago

Avcılar Merkez'de ki şube de aynı. "evde yoktunuz" diyip teslim etmiyorlar. Bir keresinde Anakartımın şubede uçtuğuna şahit oldum. Kuryeci, paketi bana verecek olan personele attı ve bildiğiniz yere çakıldı. Tabi ben o anı görünce kavga kıyamet saydırdım. Hepsi korkudan buz kesti. Orada ciddi bir olay çıkabilirdi ama kendimi nasıl tuttum bilmiyorum. Sadede gelelim; kesinlikle mecbur kalmadıkça kullanmayın bu firmayı. Anlaşmaları olan firmalara da taleplerinizi bu yönde iletin.

Leave a Comment

Please be polite. We appreciate that.
Your email address will not be published and required fields are marked