microsoft Yazı Arşivi

Internet Explorer’ın sonu geliyor! Microsoft IE markasını bitirme kararı aldı.

Internet Explorer’ın sonu geliyor! Microsoft IE markasını bitirme kararı aldı.

Evet yanlış duymadınız, Interner Explorer markası artık bitiyor! Microsoft, kullanıcılarda kötü bir imajı olan IE markası yerine yeni bir tarayıcı markası yaratma kararı aldı. Kod adı “Project Spartan”.

Microsoft marka yöneticisi Chris Capossela yeni bir isim ve marka aradıkları konusunda bir konuşma yaptı. Kullanıcılarda çok da iyi bir imajı olmayan Internet Explorer’ı Microsoft ne yapsa kurtaramadı diyebiliriz. En sonunda Microsoft da bunun farkına varmış olmalı ki Internet Explorer markasını bitirerek, yepyeni bir isim ile yeni bir tarayıcı markası yaratmayı planlıyor. Şimdilik kod adı “Project Spartan” olarak belirtilen yeni tarayıcı bakalım pazarı büyük ölçüde kaybeden Microsot’a tekrar bir pazar payı yaratabilecek mi?

Bana sorarsanız, Microsoft’un bu konuda ısrar etmemesi ve yapamadığı işleri bırakması taraftarıyım. Ancak özellikle kullanıcı verisi toplamak açısından en önemli yere sahip olan tarayıcı pazarından da çıkmak istemiyor. Bu açıdan bakınca Microsoft’un bu konuda bu kadar ısrarlı olmasının sebebini rahatlıkla anlayabilirsiniz…